Aktualizacja iOS 16.2 jest tuż za rogiem i powinniśmy spodziewać się jej premiery w ciągu najbliższego tygodnia. Pomimo tego, że jest to drobna aktualizacja, naprawdę niesie ze sobą wiele ciekawych i ważnych nowości, o których zdecydowanie warto wiedzieć. Jeśli więc już teraz chcesz przygotować się na te wieści, zdecydowanie przeczytaj ten artykuł do samego końca. Przejdźmy od razu do rzeczy.
Aplikacja w dowolnym formacie
Największą nowością w iOS 16.2 jest zdecydowanie pojawienie się aplikacji Dowolna forma. Apple wprowadził tę aplikację przy okazji wprowadzenia iOS 16, jednak już wtedy było wiadomo, że nie będzie ona dostępna w pierwszej wersji. Jeśli nie pamiętasz, co potrafi ta aplikacja, jest to praktycznie rodzaj nieskończonej tablicy cyfrowej, na której możesz rysować i dodawać obiekty, tekst, notatki, linki, pliki, dokumenty, obrazy i wiele więcej. Najlepszą rzeczą w Freeform jest to, że tablice współpracują, więc możesz udostępniać tablice każdemu na świecie i wspólnie pracować nad projektami.
Ustawienia zawsze włączone
iPhone 14 Pro (Max) wreszcie otrzymał wyświetlacz obsługujący technologię Always On. Ale tak nie byłoby Apple, gdyby nie to, że miał coś ekstra - dzięki Display Engine, który gwarantuje niskie zużycie wyświetlacza, wyświetla zawsze włączoną przyciemnioną tapetę, zamiast klasycznej czarnej powierzchni, jak ma to miejsce u konkurencji. Choć ta funkcja może wydawać się świetna, wielu użytkowników narzeka na nią, także z punktu widzenia prywatności. W iOS 16.2 pojawiły się nowe preferencje dotyczące zawsze włączonego urządzenia, dzięki którym można ukryć tapetę i wyświetlić czarny ekran. Ponadto wyświetlanie powiadomień można również wyłączyć. Wszystkie te zmiany wprowadzasz w Ustawienia → Wyświetlacz i jasność → Zawsze włączone.
Nowe widżety ekranu blokady
Jedną z głównych innowacji w iOS 16 jest zdecydowanie przeprojektowany ekran blokady. Użytkownicy Apple mogą stworzyć kilka takich ekranów i zmieniać ich styl, dodawać widżety itp. Widżety te są oczywiście dostępne zarówno z aplikacji natywnych, jak i z aplikacji innych firm, co jest po prostu świetne. Dobra wiadomość jest taka, że zobaczymy ją w iOS 16.2 dodanie dwóch kolejnych natywnych widżetów, konkretnie z kategorii Sen i Leki. Podczas gdy Sen będzie mógł wyświetlić dane dotyczące ostatniego snu, Leki wyświetli leki, które masz dzisiaj przyjąć.
Ustawienia AirDropa
Jedną z nowych funkcji dodanych do najnowszej wersji beta iOS 16.2 są ustawienia i bezpieczeństwo AirDrop. Do tej pory użytkownicy Apple mogli ustawić widoczność AirDrop tylko dla kontaktów lub dla wszystkich, z możliwością całkowitego ukrycia. Apple zdecydowałem się jednak edytować opcję wyświetlania wszystkim użytkownikom. O ile do tej pory to ustawienie było stałe, tj. dopóki użytkownik go nie zmienił, tak będzie w iOS 16.2 widoczność dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu jest ograniczona do zaledwie 10 minut. Oznacza to, że po 10 minutach konieczne będzie ponowne włączenie widoczności, aby urządzenie było widoczne w AirDrop. Możemy więc pożegnać się z udostępnianiem śmiesznych zdjęć w miejscach publicznych.
Wzmocniona ochrona danych
Na poprzedniej stronie wspomniałem o nadchodzących nowościach dotyczących bezpieczeństwa AirDrop. Warto jednak wspomnieć, że kalifornijski gigant nie skończył z AirDrop w iOS 16.2 pod względem prywatności i bezpieczeństwa. Niedawno wprowadzono także trzy nowe i ważne funkcje bezpieczeństwa. Pierwsze dotyczy kompleksowe szyfrowanie w iCloud, który zostanie znacząco rozbudowany i będzie obsługiwał dodatkowe kategorie danych. Druga innowacja polega na obsługa fizycznych kluczy bezpieczeństwa dla uwierzytelniania dwuskładnikowego dla Apple ID, a trzeci potem w iMessage, gdzie użytkownicy pomogą specjalne klucze zdolne wykryć, czy nadal komunikują się z tym samym kontaktem. Trzeba jednak wspomnieć, że o ile w USA te nowe funkcje będą dostępne praktycznie od razu po wydaniu iOS 16.2, o tyle w Europie będziemy musieli na nie poczekać aż do początku 2023 roku.
Nowa architektura Domu
Zaczęło się od iOS 16.1 i innych nowych systemów Apple wspierają standard Matter dla inteligentnego domu. Powinno to zagwarantować łatwiejszy wybór inteligentnych akcesoriów ze względu na kompatybilność między ekosystemami. W ramach iOS 16.2 zobaczymy wówczas kolejne usprawnienie aplikacji Home, które pojawi się wraz z wersją iOS XNUMX nowa architektura. Dzięki niemu funkcjonowanie inteligentnego domu będzie jeszcze szybsze i bardziej niezawodne, co zawsze się przydaje. Aby nowa architektura mogła zostać wdrożona, konieczna będzie aktualizacja wszystkich urządzeń i akcesoriów do najnowszej dostępnej wersji systemów operacyjnych.
Ulepszone wyszukiwanie w Wiadomościach
Ciekawe usprawnienie zobaczymy także w natywnej aplikacji Wiadomości. O ile do niedawna mogliśmy bezpośrednio w nich wyszukiwać jedynie treść wiadomości w formie tekstowej, o tyle w iOS 16.2 aplikacja ta będzie się uczyć wyszukuj także zdjęcia na podstawie treści. Oznacza to, że jeśli wyszukasz np. hasło „pies”, zobaczysz wszystkie zdjęcia z Wiadomości, w których dany pies się znajduje. Alternatywnie możesz także wpisać nazwę kontaktu, a wszystkie zdjęcia z nią, które są dostępne w Wiadomościach, również zostaną wyświetlone.
SharePlay dla Game Center
Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że iOS zawiera także Game Center. Jest to swego rodzaju centrum gier, w którym możesz przeglądać postępy w grze lub łączyć się ze znajomymi, aby wspólnie grać w gry. Game Center przeszło niedawno gruntowny remont i Apple obiecał nam to doda także obsługę SharePlay, co umożliwi wspólne granie w gry z osobami, z którymi aktualnie prowadzisz rozmowę FaceTime, i wzajemne obserwowanie się przy tym. Ta obiecana nowa funkcja pojawi się w iOS 16.2, dzięki czemu SharePlay stanie się jeszcze bardziej rozpowszechniona.
Ciche odpowiedzi na Siri
Integralną częścią iOS i innych systemów Apple jest asystent głosowy Siri, który może uprościć codzienne funkcjonowanie. Oczywiście z Siri można komunikować się głosowo lub aktywować funkcje wprowadzania tekstu, co w niektórych przypadkach może się przydać. Jednak do tej pory nie było możliwości ustawienia Siri tak, aby odpowiadała Ci cicho, czyli za każdym razem wypowiadała ją na głos. Jeśli nigdy nie korzystałeś z Siri z tego powodu, to powinieneś wiedzieć, że w iOS 16.2 możesz ustawić ciche odpowiedzi dla Siri, co pozwoli ci praktycznie z nią porozmawiać. Aby aktywować ciche odpowiedzi, wystarczy przejść do Ustawienia → Dostępność → Siri i w kategorii Odpowiedzi mówione kleszcz Wolę ciche odpowiedzi.
Wersja i aktualizacje iOS
Niewielkie, ale zdecydowanie korzystne usprawnienie pojawi się także w iOS 16.2 w części poświęconej aktualizacji systemu i wyświetlaniu aktualnie zainstalowanej wersji systemu. Więc jeśli pójdziesz do Ustawienia → Ogólne → Aktualizacja oprogramowania, dlatego aktualnie zainstalowana wersja będzie teraz wyświetlana tutaj większą i pogrubioną czcionką, abyś był na bieżąco. A na wypadek gdybyś poszedł Ustawienia → Ogólne → Informacje → Wersja iOS, dzięki czemu możesz zobaczyć dokładne oznaczenie aktualnie zainstalowanej wersji iOS, wraz z wersją Rapid Security Response. Zwykli użytkownicy nie docenią tego szczególnie, ale szczególnie beta testerzy docenią to, ponieważ od razu będą w stanie określić dokładne przeznaczenie zainstalowanego przez nich systemu.
zapierający dech w piersiach
:D:D
Mam nadzieję, że pojawią się też jakieś poprawki, m.in.
– zwiększanie, zmniejszanie głośności w trakcie rozmowy
– przerwy w dzwonieniu, które po 2s przestaje dzwonić, więc nie ma szans na odebranie połączenia przychodzącego
– permanentny konflikt sieci, tzn. gdy mam telefon z dual-SIM i prowadzę rozmowę na 1. SIM, nie mam pojęcia o połączeniu przychodzącym na 2. SIM.
Lub na przykład kilka ulepszeń:
– czas wysyłania SMS-ów normalnie, bez korzystania z uszkodzonych skrótów
– bardziej zaawansowana praca z wiadomościami, np. przy zapisywaniu wersji roboczych
– bardziej rozbudowany rejestr połączeń, który będzie miał ponad 100 zapisów, czyli rejestr połączeń na pół dnia, a wieczorem nie wiadomo, kto do ciebie dzwonił rano…
– itp., ale możemy to zobaczyć dopiero w iOS 23….
dodałbym
– naprawa aparatu – leczenie, hałas, (ip 13 pro)
– przegrzanie
- płynność powiadomień, które są przerywane i po kilku godzinach włączasz Wi-Fi amride Dostajesz ich więcej
Leczenie - ostrzenie, przepraszam autoclrect
Moja istniejąca wersja 16.1.2 i iPhone 13mini nie obsługują kopii zapasowych WhatsApp w iCloud
Wszystko mam włączone i skonfigurowane poprawnie.
Automatyczne tworzenie kopii zapasowych nie działa, gdy próbuję ręcznie, pojawia się komunikat „przygotowanie” i koło się kręci i to wszystko
Nie wiem po której aktualizacji przestało działać, czy na 16,16.1, 16.1.2 czy 16.2 i mam nadzieję, że aktualizacja XNUMX to naprawi
Ponowna instalacja aplikacji też nie pomogła, może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne całego iPhone'a, po żadnej aktualizacji nie muszę tego robić, ale nie chcę tego jeszcze robić
...a nie chcesz za dużo jak na produkt za + - 40.000 XNUMX,- ?
Reżim Duchodca będzie?
Przerzuciłem się z Androida na iOS 2 miesiące temu ze względu na wymiary. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że sam iOS JEST trybem emerytalnym.
Więc dlaczego mnie przerażasz, młody człowieku?😀
Cóż, android był poza twoim zrozumieniem, a ty będziesz tu cwaniakiem? Hmmm 🙈
Na stronie 8 – z jakiej gry pochodzi ten obrazek? Dzięki.
Gear Club Stradale
A co ze zdjęciem na pełnym ekranie?
Prawie żadna z nich nie jest nowością. Po prostu jakieś „ulepszenie” już istniejących.
Ski emi iPhone nadal nie może się nasmarować. To byłaby nowa funkcja.
Jeśli chcesz nasmarować narty iPhonem, albo potrzebujesz nowych tabletek, albo zmień lekarza
Czy ktoś jeszcze ma problem z aplikacją pogodową od wersji 16? Żona nadal korzysta z iOS15, a jej aplikacja pogodowa pokazuje zupełnie inną pogodę niż moja, a jej dane są prawidłowe – moje zazwyczaj pokazuje słońce, jej deszcz, a jej zawsze się zgadza, łącznie z prognozą. Mamy to samo miasto...
No cóż, jest to już zupełnie nieaktualne, błąd zgłaszałem już x razy
Naiwne pytanie: Siri po czesku?
Oferta z mobilnej transmisji danych – Tryb mniej danych – czy jakoś tak się to nazywało. Chciałbym to zwrócić.
Byłbym wdzięczny za odblokowanie makr dla 12-13 i mini. I wyłączanie na stałe Wi-Fi, nie podoba mi się jak się włącza wszędzie i próbuje się połączyć nawet jak mam transmisję danych, a wcześniej wyłączyłem Wi-Fi, ale chyba tego właśnie chcę
Chcesz, bo obie rzeczy to nonsens. Pierwszej rzeczy nie da się zrobić technicznie ze względu na odmienną konstrukcję ultraszerokokątnego obiektywu w modelach podstawowych i serii Pro. Drugą rzecz można teraz zrobić bezpośrednio w Ustawieniach. Pewnie masz na myśli dezaktywację przez centrum sterowania, ale tam ikona Wi-Fi działa tylko w celu rozłączenia się z daną siecią.