Zavrieť reklamu

Antennagát

Apple predstavil mnohými milovaný iPhone 4 už pred trinástimi rokmi, teda v roku 2010. Jednalo sa svojím spôsobom o revolučný telefón, ktorý prišiel s dizajnom, ktorý predbehol dobu, a to kombináciou skla a hliníka. Na prvý pohľad teda išlo o parádny stroj, z hľadiska praktickosti už to tak ale bohužiaľ nebolo. iPhone 4 totiž trpel na slabý signál, a to predovšetkým pri volaní, keď ho používateľ držal v ľavej ruke. Antény totiž boli integrované do hliníkového tela, a keď používateľ vzal iPhone 4 do ľavej ruky, tak spôsobil „zatienenie“, čo viedlo pokojne aj k nemožnosti volania. Celý tento prípad je známy pod názvom antennagate.

bendgate

Ďalší obrovský problém, s ktorým sa musel Apple vysporiadať, prišiel v roku 2014, kedy sme sa dočkali predstavenia iPhonu 6. Tento telefón prišiel opäť s revolučným dizajnom a z ostrých hrán sa prešlo na hrany zaoblené, zároveň samozrejme došlo k celkovému zväčšeniu. Celý iPhone 6 bol zhotovený z hliníka, čo malo zaručiť odolnosť - bohužiaľ ale nastal problém. Objavovalo sa totiž čím ďalej tým viac užívateľov, ktorým sa iPhone 6 podarilo ohnúť, a to hlavne pri nosení v zadnom vrecku. Hliníkové telo bohužiaľ nebolo dostatočne silné av najslabšom mieste, okolo tlačidiel, dochádzalo jednoducho k ohnutiu celého rámu. Táto kauza dostala názov bendgate av ďalšom roku, s príchodom iPhone 6s, došlo k vyriešeniu tohto problému, a to využitím silnejšieho hliníka.

Motýliková klávesnica

Ak ste si kúpili MacBook v rokoch od 2015 do 2019, tak mal tzv. motýlikovú klávesnicu. Táto klávesnica sa chválila hneď niekoľkými vlastnosťami – primárne mala extrémne nízky zdvih, a to vďaka motýlikovému mechanizmu klávesov, vďaka čomu sa mohli stať MacBooky ešte o kus užšími. Krátko po predstavení sa ale začali objavovať prvé problémy, ktoré poukazovali na to, že sú motýlikové klávesnice extrémne náchylné na poškodenie. Často stačil len malý omrvinku na to, aby niektoré z klávesov prestali fungovať, každopádne aj celková spoľahlivosť bola veľmi zlá a motýlikové klávesnice jednoducho „odchádzali“. Následne bol Apple nútený chybu priznať a začal bezplatný servis motýlikových klávesníc, ktorý beží doteraz.

butterfly klávesnica

AirPower

Okrem toho, že Apple každý rok predstavuje nové zariadenia, tak sa zameriava aj na rôzne príslušenstvo – a rozhodne sa mu to darí. V roku 2017, pri predstavení revolučného iPhonu X, sme sa dočkali taktiež predstavenia bezdrôtovej nabíjačky AirPower. Táto bezdrôtová nabíjačka sa mala od tých ostatných úplne líšiť, a to z dôvodu možnosti nabitia až troch zariadení naraz s tým, že ste ich mohli položiť kdekoľvek na plochu, bez nutnosti ustreďovania na určité miesto. Mnoho jabĺčkarov si AirPower na prvý pohľad zamilovalo, čas ale ubiehal a jablčná bezdrôtová nabíjačka stále nebola uvedená do predaja. Po dvoch rokoch, teda v roku 2019, potom Apple uviedol, že musel vývoj AirPower zrušiť, pretože skrátka precenil svoje sily a nebol ho schopný vyvinúť tak, aby mohol ísť do predaja. Najväčším problémom bolo prehrievanie a vysoká cena.

USB-C

Najaktuálnejším prešľapom, ktorého sa Apple dopustil, a stále dopúšťa, je nenasadenie konektora USB-C u iPhonov. Prevažná väčšina jablčných zariadení na USB-C už prešla, iPhone sa ale stále drží zastaraného konektora Lightning, ktorý mal byť pochovaný už pred niekoľkými dlhými rokmi. Hoci to Apple samozrejme neprizná, tak hlavným dôvodom, prečo sa neustále konektora Lightning drží, je vyťaženie maxima z certifikácie MFi. Dobrou správou každopádne je, že Európska únia nariadila nutnosť využívania konektora USB-C pri všetkých telefónoch, takže budúci iPhone 15 (Pro) už by sa mal konečne Lightningu zbaviť. Potvrdil to aj samotný Apple, Ktorý uviedol, že požiadavke Európskej únie vyhovie.

Dnes najčítanejšie

.
  翻译: