Zavrieť reklamu

V priebehu dneška očakávajú meteorológovia na väčšine územia Českej republiky silné búrky, pred ktorými dokonca radšej vydali aj výstrahu. Nie je preto od veci vám dať pár tipov na aplikácie, ktoré vám pomôžu búrky sledovať.

ventusky

Zrejme najlepšou aplikáciou na sledovanie búrok a vetra je Ventusky. Tá totiž ponúka veľmi podarené animácie vetra, respektíve jeho prúdenie. Vďaka tomu si tak môžu užívatelia urobiť o jeho smere, ale aj sile skvelý prehľad, čo sa bude v nasledujúcich hodinách a dňoch rozhodne hodiť. Aplikácia má navyše veľmi pekné užívateľské rozhranie a pracovať s ňou je tak skutočná radosť. Okrem animácií vetra ponúka samozrejme aj kompletnú predpoveď počasia vrátane numerických modelov, informácií o snehovej pokrývke, tlaku vzduchu, rosnom bode a ďalších veciach. Jej cena je 79 korún. Pokiaľ by sa vám táto čiastka nechcela utrácať, pre sledovanie vetra si zrejme vystačíte aj s webovou verziou aplikácie, ktorá jeho animácie ponúka tiež.

veterno

Aplikáciu Windy zrejme nemusíme tuzemským jabĺčkarom siahodlho prestavovať. Ide totiž o jednu z najobľúbenejších aplikácií svojho druhu u nás, za čo vďačí ako svojmu prívetivému grafickému spracovaniu, tak obrovskému množstvu informácií, ktoré obsahuje. Medzi tými nájdete samozrejme aj údaje o vetre, ktoré dopĺňa animácie jeho smeru. Aj z Windy sa tak veľmi jednoducho dozviete, či práve vaše bydlisko zasiahne v nasledujúcich hodinách orkán a poťažmo, akú rýchlosť vietor zrejme dosiahne. Potešujúce je, že tieto informácie dostanete z aplikácie úplne zadarmo.

Počasie & radar

Pokiaľ nelačujete po grafoch smeru vetra, ale stačí vám si počítať o jeho rýchlosti v aplikácii, ktorá má podľa môjho názoru jeden z najprívetivejších grafických spracovaní pri aplikáciách na počasí, Počasie & radar vás nadchne. Ponúka totiž skutočne obrovské množstvo informácií, ktoré nie sú ako pri väčšine aplikácií na počasí zaznamenané len v strohých tabuľkách či grafoch, ale rovno v článkoch, vďaka ktorým je ich pochopenie mnohokrát oveľa jednoduchšie. Pokiaľ potom na tabuľky a grafy predsa len ste, čerpať z nich môžete samozrejme aj tu – hoci nie v takej miere ako napríklad pri dvoch vyššie zmienených aplikáciách.

SHMÚ a SHMÚ+

Že má český hydrometeorologický ústav svoje vlastné iOS aplikácie ste zrejme už zaznamenali, pretože o nich bolo po ich vydaní dosť počuť. Svojím grafickým spracovaním síce možno nenadchne, množstvom dát v nej dostupných však áno. Teploty, vietor, stav ovzdušia, aktivita kliešťov – to a oveľa viac tieto aplikácie ponúkajú. Nechýba v nich samozrejme ani záložka výstrah, v ktorých sa zobrazujú všetky výstrahy vydané ústavom pre Českú republiku. Teraz v nich tak už svieti aj výstraha pred silným vetrom, ktorý s orkánom na naše územie dorazí. Stiahnutie týchto aplikácií by som tak odporučil už pre ich komplexnosť.

r.č

Na sledovanie vetra je veľmi dobrá aj aplikácia Yr.no. Je síce v angličtine, avšak vďaka jej grafickému spracovaniu rozhodne nemusíte angličtinou vládnuť, aby ste všetky dáta z nej pochopili. Aplikácia ponúka pomerne detailnú predpoveď ako vývoja teplôt a počasia, tak aj zmien rýchlosti a smeru vetra, ktorú symbolizujú šípky. Samozrejmosťou sú potom údaje typu východ/západ slnka, množstvo zrážok či rôzne grafy predpovedajúce ako budúce teploty, tak intenzitu a smer vetra. Skrátka príjemná komplexná aplikácia, ktorá si zaslúži dostať príležitosť.

Dnes najčítanejšie

.
  翻译: