Zapri oglas

Češki razvijalci so znova opozorili nase z razmeroma drastičnim premikom na področju interaktivnega izobraževanja. In seveda kako drugače kot v obliki zabavne poučne igre. Sodobne tehnologije lahko čudovito polepšajo naš vsakdanjik in nam olajšajo marsikaj, ne samo pri komunikaciji, temveč tudi pri načrtovanju oziroma iskanju informacij. Seveda bi bilo škoda, če bi te ugodnosti odrekli tudi našim otrokom. Prav ta pristop je pionir nove aplikacije Vividoo. Gradi na zanimivi ideji in vsekakor zasluži našo pozornost.

Vividoo na iphone

Zanimanje za znanost med otroki upada, kar je lahko posledica več dejavnikov. Učna gradiva pogosto niso v koraku s časom, slonijo na pasivnem slogu komuniciranja z otrokom in so tako lahko odgovorna za moteno pozornost. Otroci znanstvenih področij ne spoznajo dovolj dobro in se potem logično ne želijo zanimati zanje. Toda to je nekaj, kar je mogoče zlahka premagati v interaktivni obliki. Kot smo omenili zgoraj, je aplikacija Vividoo tukaj za to.

Vividoo ali šolska igra v praksi

Aplikacija Vividoo sloni na interaktivnem pristopu k učenju. Učenje seveda ni isto kot učenje, zato so razvijalci vložili v številne odlične elemente za popoln užitek, zaradi katerih je celoten proces veliko bolj zabaven. Na nek način je to igra z razburljivo zgodbo, kjer je cilj rešiti svet z vrnitvijo znanosti. Protagonist v tem primeru je edinstveni lik Vee. Bolj zanimiva pa je sama zgodba. Znanstveniki so izginili s celotnega planeta Vividoo in na igralcu je, da pravočasno odpravi to uničenje. Takšna ideja odlično zlepi posamezne učne bloke skupaj, s čimer otrokom pomaga ohraniti omenjeno pozornost in jih zlahka drži v napetosti glede prihajajočega dogajanja.

Vividoo na iPhoneu

Kar zadeva zgodbo, Vividoo napreduje kronološko. Tako otrok najprej spozna osnovna znanja o nastanku planeta Zemlje in življenja, njegovem prilagajanju specifičnim okoljem, nato pa napreduje skozi človeka do neskončnega vesolja.

Način učenja

Kot smo že omenili zgoraj, tukaj ne iščite navadnega učenja. Razvijalci se tega lotevajo s povsem nasprotne plati, in to precej spretno. Stavi na t.i nanoučenje, ko je izdaja razdeljena na več manjših blokov. Seveda obstaja razlog za to – informacije se veliko bolje naučimo v manjših delih kot vse naenkrat. Oblika teh blokov je tudi odličen dodatek. Tisti v aplikaciji vsakogar spomnijo na znane zgodbe iz Instagrama, med katerimi lahko preprosto preklapljate s tapkanjem po levem (nazaj) ali desnem (naprej) delu zaslona. Tako postane učenje bistveno bolj živahno in privlačno. Otroci na splošno znajo bolje vzdrževati pozornost, predvsem pa delajo po sistemu, ki ga kar dobro poznajo.

Da bi bile stvari še hujše, se Vividoo opira tudi na druge, razmeroma pomembne elemente, ki imajo velik potencial, da resnično pomagajo otrokom. Učenje s pomočjo aplikacije dopolnjujejo netradicionalni delovni listi. Potrebno jih je le natisniti in uporabiti pri poučevanju, kar preprosto spremeni celoten proces in prepreči določeno obliko monotonije. Je pa v tem še ena čarovnija. Delovni listi delujejo z razširjeno resničnostjo (AR) in lahko otrokom pokažejo točno tisto, kar v tistem trenutku potrebujejo. Zato ni problem projicirati na primer dinozavra neposredno na mizo.

Učenje na iPhone in Mac

Aplikacija je primarno namenjena pametnim mobilnim telefonom, natančneje za platforme iOS (App Store) in Android (Google Play). Kakorkoli že, brez najmanjšega problema deluje tudi na računalnikih apple. Ima samo en pogoj. V tem primeru je treba imeti Mac s čipom Apple Silicij, ki nima težav z izvajanjem aplikacij za iOS/iPadOS. To nam seveda odpira nove možnosti in širi izbiro naprav. Nismo vsi enaki in medtem ko nekateri morda raje uporabljajo telefon, so drugi bolj navdušeni nad Macom.

Aplikacija Vividoo za Mac z M1

Redno posodabljanje vsebine

Na koncu vsekakor ne smemo pozabiti omeniti relativno pomembne stvari. Vsak teden je v aplikacijo dodano novo učno poglavje z veliko dodatnimi informacijami in zabavnimi kvizi, zahvaljujoč katerim lahko otroci redno širijo svoje znanje. Aplikacija Vividoo ponuja več uvodnih blokov, ki jih lahko popolnoma brezplačno preizkusite. Polna različica z rednimi posodobitvami vsebine je nato odprta za naročnino 149 kron na mesec.

Vividoo

Poleg tega je aplikacija v celoti v angleščini, hkrati pa otrokom pomaga razširiti besedni zaklad in izboljšati slušne sposobnosti. Tujega jezika pa se sploh ni treba bati. Angleščina je v tem primeru precej preprosta.

Aplikacijo Vividoo lahko brezplačno prenesete tukaj

povezani članki

Danes najbolj brano

.
  翻译: