чешки Сири
Наша листа жеља за иОС 17 не може ни да почне ничим другим осим Сири која говори чешки. Ипак је на том Apple раде већ неко време, али га још нису пустили на светлост дана. Употребљивост Apple производи у Чешкој би добили потпуно нову димензију управо захваљујући Сири, јер би скоро све проширене функције њихових уређаја зависне од вештачког помоћника коначно биле откључане за кориснике који говоре искључиво чешки. Да, схватамо да је Сири на крају „само“ нека врста посредника за ствари које се могу урадити „ручно“ на иПхоне-у, али да се разумемо – ко не би желео да сазна шта су планирали за дан календар, какво ће бити време, које су вести и тако даље. Дакле, Сири би могла Apple учинити домаће производе знатно привлачнијим.
Коначно основни мултитаскинг
Прилично је парадоксално да, иако је дијагонала иПхоне екрана прилично значајно скочила последњих година, пошто више не радимо само са телефонима од 4,7 инча, већ имамо на располагању и моделе од 6,7 инча, Аппле и даље не жели да имплементира напреднији мултитаскинг у иОС-у - можда осим за Слика у слици за видео. Стога би било потпуно дивно да Apple управо захваљујући опцијама приказа великих дисплеја, коначно је одлучио да имплементира подршку за напреднији мултитаскинг у иОС-у, барем у виду покретања две апликације једна поред друге. Што се тиче перформанси, телефони би несумњиво били спремни, јер чак и неколико година стар (а самим тим и знатно мање моћан) иПад нема проблема са овим. Ако заиста коначно добијемо овако нешто, то би елиминисало бесконачно скакање са једне апликације на другу, што је једноставно досадно.
Више опција прилагођавања закључаног екрана
иОС 16 је прошао кроз радикалну ревизију у погледу закључаног екрана, што је наишло на веома позитивне одговоре међу корисницима. Ипак, не можемо а да не осећамо да је потенцијал закључаног екрана још увек далеко од потпуног коришћења – било у погледу појединачних виџета или њиховог распореда. Стога би било сјајно да Apple мало се олабавио са закључаним екраном и донео више опција шта да се прикаже на њему, односно свуда. Али и други стилови фонтова и слично би такође били згодни - другим речима, елементи који ће омогућити да се све још више прилагоди.
Динамично острво чак и на старијим иПхоне уређајима
Некако је штета што Apple одлучио да направи Динамиц Исланд, посебно његове софтверске карактеристике, само за иПхоне 14 Про. Његова интерактивност би се лако могла пренети у класични оквир за приказ, где би интеракције биле приказане на његовим странама. Свакако не би било искључено да Apple у том правцу, он је мало попустио и донео софтверске елементе за Динамиц Исланд на старије иПхоне, јер би то сигурно покренуло интересовање за њихово усвајање међу програмерима. Тренутно је веома мали и вероватно је то управо због тога колико је иПхоне 14 Про мало дистрибуиран до сада. У једном даху, међутим, треба додати да као што би било лепо имати софтверске опције за Динамиц Исланд, тако би било лепо и даље имати опцију да их не користите и, другим речима, да деактивирате цео система. У случају ајфона са изрезом, ништа се не би променило као резултат у односу на сада, за иПхоне 14 Про би то значило да искључите затамњени и „признате“ пар убода.
Поузданост од прве верзије и без преурањених обећања
Последња ствар коју желимо да видимо у иОС-у 17 није толико вест колико је опште здравље самог система. Нећемо лагати сами себе. Последњих година ниво система у погледу стопе грешака није баш уопштен, што можемо видети и по учесталости издатих ажурирања која Apple покушавајући да угасе њихове погрешне кораке. А пошто ова „тактика“ уопште не баца добро светло на њега, надамо се да ће у иОС 17 применити Apple мало другачији приступ и систем ће се развијати тако да не мора постепено да се „лепи” са пуно софтверских ажурирања. Ово иде руку под руку са применом нових производа, који Apple ће објавити на ВВДЦ. На крају крајева, нико не жели да их чека – још више када понекад стигну у лошем стању. Надамо се да ће то учинити и у овом правцу Apple мењају и објављују само оно што знају да могу да издају у првој верзији, а остало задрже за себе и можда то испоруче систему путем ажурирања касније, али без обећања.
Апсолутно се слажем у свим тачкама!
Подељени екран би био довољан.
Будилник - остало - опција за постепено повећање јачине мелодије будилника.
Као и код Сири (и сличних система других произвођача), зар вам не смета што вас телефон слуша 24/7?
Сваки микрофон „слуша“... Међутим, иПхоне слуша, али Сири се активира тек након што каже Хеј Сири, а чак и тада само телефон обрађује команде - ако корисник нема укључену анонимну анализу. Тако да можете бити мирни. Наравно, на Андроиду је горе – тамо се све шаље на Гугл сервере.
… да ли је Тим рекао да?
Кажу евиденције заштитног зида
Чешки Сири некако већ припада иос 10. Где су откривени благи наговештаји. Да би могла да стигне. Али видећемо, кладим се на иос 18 до 20 када се Чех појави као Словак.
Слажем се са већином ствари, али ми недостају интерактивни виџети 👍
Оженићу се Чехињом Сири, али ово је обавезно
-предиктивна тастатура
-управљање контактима у групама
- опција копирања дела текста из смс-а
Копирање дела текста би било одлично .. 🤤
🤷♂ Изгледа да сам ја други корисник, ни мени не недостаје...
Очигледно могу да будем задовољан оним што имам и да не бринем увек о томе шта бих могао да имам... 😎
Али за тако незахтевне кориснике Apple на који се ослања последњих неколико година.
Сазнао сам да динамично острво користи мапе са листе приликом навигације, тако да су ласте већ ту.
Могућност уметања икона апликација са дна!
Не разумем како Apple мисли и рангира иконе са врха! Ово је највећа иОС датотека! Каква онда управљивост, када су иконе поређане од врха до дна!