Аппле-ова домаћа апликација нуди много сјајних опција за управљање и контролу паметног дома опремљеног компатибилним уређајима. Ово такође укључује управљање и контролу паметног осветљења. Ако сте управо купили своје прве ХомеКит компатибилне паметне сијалице или светла, сигурно ћете желети да научите како да их контролишете у апликацији Хоме. Са само неколико додира и превлачења преко екрана вашег иПхоне-а, можете брзо да прилагодите осветљеност, промените боју или укључите или искључите светла, или програмирате време када почињу. Како се то ради?
Пре него што почнете да контролишете своја светла, прво морате да додате паметни кућни уређај Apple ХомеКит или у матичну апликацију Хоме. Тренутно на тржишту постоји много компатибилних уређаја за осветљење: сијалице, прекидачи, лампе, траке, панели и многи други, али доступне функције ће се разликовати од уређаја до уређаја и од произвођача до произвођача. Не заборавите да увек правилно именујете све уређаје и просторије у којима се налазе - то ће вам олакшати контролу и брисање обавештења.
Ако желите да даљински контролишете светла или желите да искористите предности напредних функција као што су прилагодљиво осветљење или аутоматизација, такође ћете морати да подесите Apple Хуб домаћинство. На крају, морате се уверити да су сви ваши уређаји ажурирани и да имају инсталиран најновији софтвер.
Како укључити и искључити паметне сијалице у апликацији Хоме
Када имате апликацију Хоме паметна сијалица, лампу или прекидач, можете га укључити и искључити на неколико различитих начина. Најбржи и најлакши метод је да укључите или искључите светло кроз приказ Хоме. Само додирните икону дате сијалице у апликацији Хоме. Апликација Хоме ће је аутоматски укључити или искључити на основу тренутног статуса светла. Користите дуги притисак да бисте променили да бисте приказали додатне опције контроле.
Затамњење и промена боје светла у домаћинству
Нека светла нуде опцију активирања такозваног адаптивног осветљења. Да бисте у потпуности искористили ову функцију, биће вам потребан контролни центар у облику паметне куће Apple ТВ или ХомеПод 4. генерације или новији. Да бисте активирали прилагодљиво осветљење, додирните одговарајућу светлосну плочицу или држите прст на њој и додирните Подешавања додатне опреме. Након тога, само додирните икону светла и активирајте ставку Адаптивно осветљење. Да бисте ручно контролисали светла која се могу пригушити у матичном дому, додирните назив собе у којој се налази светло. Након тога, кликните на назив светла да бисте приказали клизач, на коме можете само да подесите жељени ниво осветљености. Нека паметна светла такође нуде могућност промене боја. Понекад је могуће извршити ову промену у одговарајућој апликацији за дато светло, али за већу погодност и преглед боље је користити матичну Хоме за ову сврху. Слично затамњивању, можете да контролишете светле боје преко плочице уређаја у апликацији Хоме.
Више савета
Новија верзија иОС оперативног система, односно матична апликација Хоме, нуди много корисних функција које чине пријатнијим и ефикаснијим коришћење и управљање вашим паметним домом, укључујући светла. На пример, који су они?
- Груписање додатне опреме за контролу читаве групе уређаја одједном: Кликните на десну страну плочице прибора -> Групирајте са другим прибором. Затим само додирните да бисте изабрали други уређај и дали име групи.
- Промена иконе и назива додатне опреме: Да бисте променили име, кликните на десну страну плочице или на икону подешавања, кликните на крст и преименујте додатак. Да бисте променили икону, кликните на икону поред назива додатне опреме и изаберите нову. За неке врсте прибора, промена иконе није могућа.
- Распоред просторија у зонама: Груписање просторија у зоне има за циљ да олакша контролу светла и других уређаја у различитим деловима куће помоћу Сири. Изаберите собу у апликацији коју желите да групишете са другима, кликните на икону зупчаника и изаберите Подешавања собе. Затим додирните Зона и изаберите постојећу зону или креирајте нову.
На пример, овде можете купити паметно осветљење и друге уређаје за паметни дом.
Имамо цело домаћинство, осим кухиње, опремљено ХУЕ светлима (нажалост, не праве траке са интензитетом светла који нам је потребан, вероватно ће се то решити паметним утичницама без могућности затамњивања и промене боје светло). Али некако нисам нашао разлог да користим Хоме за то, када исту ствар омогућава директно ХУЕ далеко интелигентније, са милион додатних функција. Али можда само радим нешто погрешно, драго ми је да добијем савет.
Коришћење Хоме има смисла ако користите ХомеКит производе више произвођача и желите да их повежете путем аутоматизације, итд. Или једноставно желите да их контролишете са једног места, а не из више пратећих апликација.