Innovation that’s worth it: Állandó fejlődés egy élhetőbb jövőért
Új évaddal folytattuk saját gyártású sorozatunkat, ahol a fenntarthatóság került középpontba.
2022 tavaszán indítottuk el saját gyártású Optimist First edukációs sorozatunkat, amelyben sikeres vállalkozókat kérdeztünk arról, hogy miért érdemes belevágni a vállalkozásindításba és milyen nehézségekre számíthatnak a startupok az úton.
Számunkra az optimizmus nem csak egy tulajdonság, hanem egy szemlélet, amely szerint nem remélni kell a jövőt, hanem tenni érte. Ennek a gondolatnak a mentén folytattuk sorozatunk negyedik évadát, Innovation that’s worth it néven.
Az idei évad szereplői, a Respray , a COMPOCITY Hungary és a Malom Projekt alapítói arról meséltek, hogy ők hogyan igyekeznek megoldásokat találni a környezetvédelmet érintő kihívásokra.
Az idei évadban a sorozat új formátumot kapott, amely még mélyebb bepillantást enged a vállalkozások mindennapjaiba és megpróbáltatásaiba. A rövid videóvágatok és a csendéletet szemléltető fotók valósághűen tükrözik az alapítók eddigi munkásságát.
Gergely Zámbó , a Respray alapítója arról mesélt, hogy társával, Réti Andorral hogyan jutottak el az automata mai prototípusához és milyen jövőbeli változásokat várnak az ötletüktől.
„Azért alapítottuk a Respray-t, hogy a töredékére tudjuk csökkenteni az amúgy viszonylag nagy környezeti lábnyommal rendelkező aeroszolos termékek környezeti terhelését.” – Andor Réti , a Respray társalapítója.
Gergely elmondta, hogy a fejlesztésük egyik leglényegesebb innovációja, hogy a hagyományos dezodorokban levő bután gázok helyett sűrített levegőt használnak, ezzel lehetővé téve, hogy a dezodoros palackokat természetes közegben is újra lehessen tölteni.
Emese Pancsa, dr. , a Compocity alapítója pedig a komposztálás közösségformáló erejéről mesélt nekünk, hiszen a tevékenységüknek már a kezdetektől szerves része a fenntarthatósági pedagógia.
A Compocity csapata rendszeresen beszélget a gyerekekkel a komposztálásról és az egészséges életmódról, ezzel is hozzájárulva a szemléletformáláshoz.
“Hosszútávon, mi azt szeretnénk, hogy a Compocity a városi komposztálással legyen egyenlő.” - Pancsa Emese, a Compocity alapítója.
Amellett, hogy a Compocity irodaterekben, munkavállalói közösségek körforgásos gazdasági tevékenységének kialakítását támogatja, a nagyvállalatok segítségével már több közösségi térbe és iskolába helyeztek el CompoBotokat, így az oktatási intézmények diákjai is megismerkedhetnek a beltéri komposztálással.
Tóth Ádám, a Malom Projekt megálmodója pedig nem csak arról mesélt, hogy miként is kapta a vállalkozása a nevét, hanem arról is, hogy a csapattal olyan tárgyakat készítenek, amelyeknek egészét vagy elemeit a háztartásban keletkezett műanyag hulladékból készítik el.
Ádám szerint a formatervezésben kiemelt szerepe van a hagyománynak és szeretne arra törekedni, hogy a tárgyak, amiket megalkotnak, minél tovább használhatóak legyenek, ezzel egyfajta szoros köteléket képezve a termék és használója között.
’A fenntartható innováció szoros összefüggésben van a körforgásban gondolkodással.’ – Tóth Ádám, a Malom Projekt alapítója.
Szeretnénk, ha az új évad segítene még több vállalkozást és embert arra ösztönözni, hogy közös erővel érjék el a fenntartható jövőt.
Ezúttal is köszönjük a Compocity-nek, a Respray-nek és a Malom Projektnek az együttműködést!
A Design Terminalról
A Design Terminal egy nemzetközi innovációs ügynökség: vállalkozásfejlesztésben támogatjuk partnereinket. Érkezz bármilyen területről, bármely szektorból, legyél startup, kkv vagy nagyvállalat, azonosítjuk innovációs kihívásaidat, és a legjobb szakértőkkel segítünk megkeresni a megoldásokat. Hiszünk abban, hogy az innováció elképzelhetetlen optimista közösség nélkül, ezért nagy hangsúlyt fektetünk a személyes kapcsolatok hálózatára.
Co-Founder & Managing Director at Respray | Forbes 30 under 30 | Making spray products refillable 🌍
1y💚🚀