Salary Guide információk + Az önéletrajzod egy IT recruiter szemével + Nyitott pozíciók – Bluebird IT Munkaerőpiaci Kalauz 08/13

Salary Guide információk + Az önéletrajzod egy IT recruiter szemével + Nyitott pozíciók – Bluebird IT Munkaerőpiaci Kalauz 08/13

Bluebird IT Salary Guide: Mi várható a hamarosan megjelenő 2024-es kiadásban?

– Az aktuális, legfrissebb bérsávok 48 IT pozícióra junior, medior, senior kategóriákkal, fő területek szerint lebontva;

– A legnépszerűbb béren kívüli juttatások;

– A feltüntetett IT munkakörök rövid leírásai, bemutatva az IT & tech pozíciók széles skáláját HR szakembereknek…

… és még sok releváns és izgalmas adat. Továbbra is áll: ha szeretnéd megkapni még a hivatalos szeptemberi megjelenés előtt, hagyj nekünk egy egyszerű kommentet („Bluebird IT Salary Guide”) – és mi küldeni fogjuk LinkedInen, hogy az elsők között olvashasd!

 


Mire figyelj a CV-ben? Az ilyen önéletrajzoknak örülnek legjobban az IT recruiterek

Hogyan készíthetsz olyan önéletrajzot, amit az IT recruiterek jól tudnak használni? Az állásajánlatokkal vagy a vállalati belsős IT recruiterek fognak megkeresni, vagy IT recruitmentre szakosodott cégek, mint a Bluebird. Lásd saját önéletrajzod egy IT recruiter vagy egy IT sourcer szemével!

1. tipp : Az önéletrajzod legyen tematikus! 

A CV-d ne legyen kisregény! Az a fontos, hogy ránézésre könnyen megtalálhatóak legyenek az információk, ami alapján az IT recruiter döntést tud hozni. Ha hosszú körmondatokban fogalmazol, akkor nehéz lesz megtalálni a lényeget. Sokan nem is fogják sokáig keresni, ezért valójában állásajánlatoktól eshetsz el emiatt.

2. tipp: Fogalmazd meg, hogy milyen munkát keresel!

Sok önéletrajz tartalmaz hosszú motivációs részt. Ne legyen terjengős: fogalmazd meg, hogy pontosan milyen feladatot keresel, milyen munkakörben dolgoznál.

Például: "Olyan rendszerszervező pozíciót keresek, ahol a banki domain tudásom felhasználásával banki rendszerek (kiemelten ügyfélminősítő rendszer) továbbfejlesztésében vehetek részt."

Minél konkrétabb, hogy mit keresel, annál nagyobb eséllyel rád talál a feladat!

3. tipp: Mutasd meg, hogy mihez mennyire értesz!

Jelenítsd meg az összes olyan programozási nyelvet, keretrendszert, adatbázis kezelőt, tool-t, stb, amit használtál, de csak azokat, amiben valódi tudásod van. Rakd ezeket sorba az ismeret foka szerint, azaz legyen elöl, amit nagyon ismersz. Ha melléírod, hogy melyikben hány év tapasztalatod van, még jobb!

Mutasd be ugyanígy a domain ismereteidet is! Ha pl. banki területen dolgoztál, bontsd alá, hogy melyik területhez mennyire értesz (pl. netbank, kártyás rendszerek, risk...).

4. tipp: Arról írj, amit te csináltál!

A feladatok leírásánál azt a feladatot írd le, amit te csináltál! Nem érdekes, hogy a projektben milyen feladatokat kellett elvégezni, csak az, ami hozzád köthető.

Ugyanez érvényes a technológiákra is. Ha a frontenddel foglalkoztál, akkor csak azt írd be az önéletrajzodba!

5. tipp: Az számít, hogy milyen a valódi nyelvtudásod!

A legtöbb önéletrajzban az szerepel, hogy mikor milyen nyelvvizsgát sikerült megszerezni. Ehelyett írd bele, hogy melyik nyelven valójában milyen szinten kommunikálsz írásban és szóban. Amelyik pozíciónál fontos a nyelvtudás, ott úgyis erre kíváncsi az IT recruiter is és a leendő munkáltató is.

 


Friss nyitott IT pozíciók a Bluebirdnél


Full-Stack Engineer

C++ Software Engineer (remote option)

SAP Manager / Madrid, Spain

Data Analytics Technical Specialist

Senior Finance Application Delivery Manager (German + English + HU, 90% remote)

IT Security Expert (pen testing, red team)

IT Governance Specialist


Mást keresel? Nézd meg a teljes listát itt!

 


IT Toborzási tipp: Hogyan álljunk neki a megfelelő IT szakember felkutatásának?

„Jóváhagyott, végleges scope-pal induljon a keresés!

A legfontosabb, hogy a pozíció scope-ja a lehető legpontosabban legyen meghatározva, és ezt követően induljon csak a keresés. Előre meg kell határozni, mennyi idő van a keresésre, mennyire tapasztalt IT szakember kell a nyitott pozícióra, milyen kompetenciával, valamint milyen díjazással.

Rövidebb projektek esetén fontos, hogy nem kell mindig a tökéletes profilt keresni, sokszor elég lehet egy optimális ár/érték arányú szakembert találni, aki épp alkalmas a feladat elvégzésére.

Költséghatékony gondolkodással belátható, hogy a legjobb senior szakember mindig drága lesz, ezért néha megéri junior szakembert felvenni és kitanítani.

A teljes keresés tiszta szakmai elképzeléssel induljon el, jóváhagyott költségvetéssel. A toborzás közbeni scope változás sok esetben az addig elvégzett munkát fölöslegessé és nagyon drágává teheti.”

Tóth Márton, Team Lead / Key Account Managerünk tanácsa




Ez volt a Bluebird IT Munkaerőpiaci Kalauz legfrissebb kiadása! Itt hétről hétre mindent megtalálsz, ami IT vagy HR szakemberként érdekelhet.

Iratkozz fel, ha nem szeretnél lemaradni IT fizetési információkról, karriertippekről, új állásajánlatokról, és szeretnéd nyomon követni az IT szektor változásait!

 

MEGJELENT! Bluebird IT Salary Guide 2024 ⏬ Elérhető bruttó IT bérek a legfrissebb adataink alapján! Részletek és a letölthető pdf: https://bluebird.hu/it-fizetesek/

Like
Reply
Greta Pelyak

Talent Management | IT | Recruitment | Training | Learning and Development | Career Management |

4mo

Bluebird IT Salary Guide

Csaba Tóth

System Integration and Validation Engineer at SAGEMCOM

4mo

Bluebird IT Salary Guide

To view or add a comment, sign in

More articles by Bluebird

Explore topics