Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.Prohlášení o inzerci
  1. Website Planet
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Elementor recenze 2024: Splní očekávání?

Elementor recenze 2024: Splní očekávání?

Budu k vám naprosto upřímná – když mě požádali o sepsání recenze na Elementor, nebyla jsem úplně nadšená. V minulosti už jsem totiž vyzkoušela hodně editorů pro WordPress nabízených zdarma a ani jednou nám to dlouho nevydrželo. Dělám webdesign a vždy jsem měla pocit, že mě ten editor omezuje.

Jasně, o Elementoru jsem slyšela hodně pozitivního, ale podvědomě jsem byla stejně skeptická. Jak moc dobrý asi tak může být? Po několika týdnech testování vám můžu říct, že je lepší než jsem původně očekávala. Ve skutečnosti je MNOHEM lepší než jsem očekávala.

Co mě přinutilo změnit názor a proč jsem dala Elementoru šanci dlouhodobě? To se dozvíte v článku.

Co je Elementor?

Elementor homepage1 Elementor je bezplatný doplněk pro WordPress, se kterým můžete vytvářet webové stránky. Prakticky vám nabízí pracovní rozhraní pro WordPress, kde lze snadno přetahovat jednotlivé prvky, jako se to dělá u Wix nebo Squarespace.

K dispozici máte šablony nebo můžete začít stránky tvořit od nuly z nabízených prvků – kódu se ani nedotknete.

Po instalaci Elementoru:
  • Můžete vytvářet nové stránky v jakémkoliv stylu, rozložení a účelu. Vás neomezuje aktuální nabídka šablon pro WordPress.
  • Si můžete ponechat aktivní šablonu, protože Elementor běží na všech šablonách pro WordPress (pokud máte verzi WordPressu 5.0 a vyšší).
  • Získáte kompletně oddělený (a mnohem intuitivnější) editor. Už nebudete muset používat nativní rozhraní pro úpravy WordPressu.
  • Úprava stránek probíhá přes front end, takže vidíte přes to, co uvidí i návštěvníci vašeho webu – nemusíte dokola ukládat a nahlížet na koncepty.
Tohle samozřejmě umí i jiné editory, ale většinou se k tomu váže i nějaká velká nevýhoda: buď nabízí skvělé možnosti úpravy, ale nemají bezplatný tarif nebo mají bezplatný tarif, ale nabídka šablon je mnohem chudší (a nejsou tak hezké).

Elementor vám skutečně nechává volnou ruku, a to v mnoha ohledech. Teď se na nabídku podíváme trochu víc zblízka.

Přes 300 šablon

Jako profesionální designér schvaluji většinu šablon Elementoru1! I když nemáte grafický cit, snadno vytvoříte nádherné a profesionálně vypadající stránky. Jsou tu dva typy šablon: stránky (kompletní řešení) a sekce (menší samostatné prvky).

Stránky v Elementoru

Nejjednodušší je v Elementoru začít s některou z připravených šablon. Těch je na výběr přes 150 a 40 z nich je zdarma. (Bohužel nejde „bezplatné“ šablony vyfiltrovat, takže si musíte hlídat, jestli v rohu u šablony není značka „Pro“.)

Elementor Review Does It Live Up to the Hype image1_cs 1 autoresized41reY1

Pokud chcete vytvořit několik stránek s různým rozložením, ale ve stejném vzhledu, hledejte šablony ze stejné kategorie. Takovým kategoriím se na Elementoru říká „kits“ (angl. sada), ale nelze je pod tímto názvem v knihovně přímo vyhledávat. Místo toho hledejte šablony se stejným názvem jako Travel (angl. cestování) nebo Digital Agency (angl. digitální agentura). V sadě Travel je například sedm stránek (včetně o nás, Galerie a FAQ), které se skvěle doplňují.

Pokud si chcete výběr ještě rozšířit, naimportujte si šablony od poskytovatelů jako ThemeForest.

Pro maximální kontrolu nad vzhledem webových stránek se můžete šablonám klidně zcela vyhnout a začít pracovat od nuly.

Tip: Ve výchozím nastavení se šablony Elementoru vkládají vždy do těla stránky, takže je stále vidět hlavička, patička a boční panel šablony z WordPressu, což v některých případech působí divně.

Pokud se tomu chcete vyhnout a začít skutečně na zelené louce, přejděte do Nastavení a změňte Rozložení stránky na „Elementor Canvas“ (plátno).

Setting up a Blank Canvas page template on Elementor1

Sekce v Elementoru

Jako doplněk kompletních stránek slouží menší prvky nazývané sekce.

Elementor vám připravil přes 200 sekcí v podobě ceníků, referencí nebo portfolií.

Elementor page templates1 Některé sekce jsou zdarma a některé placené pro verzi „Pro“, stejně jako je tomu u šablon stránek.

Tip: Pokud chcete některé prvky používat na svých stránkách opakovaně, můžete si vytvořit vlastní šablony:

Elementor Review Does It Live Up to the Hype image2 png 2021 02 19 09_38_58_cs 1 autoresized41reY1 Ty lze i exportovat a používat na jiných stránkách na WordPressu. Velice užitečná funkce, kterou oceníte při vytváření webů pro klienty

Přetahování widgetů

Widgety jsou menší než sekce a obvykle do nich vkládáte text, obrázky, nadpisy nebo třeba mapy. Na každou stránku přidáte jakýkoliv počet widgetů.

Elementor Review Does It Live Up to the Hype image3 png 2021 02 19 09_44_56_cs 1 autoresized41reY1

V bezplatné verzi nabízí Elementor 30 widgetů (a přes 50 v placené) a neošidí vás ani o výchozí widgety WordPressu. V závislosti na flexibilitě šablony se vám možná podaří docílit vašeho cíle pouze použitím bezplatných widgetů Elementoru a WordPressu.

Drag-and-drop editor

Po volbě šablony, přidání sekcí a widgetů si v editoru upravíte snadno na kliknutí upravíte všechny prvky stránky.

Elementor patří mezi WYSIWYG („co vidíš, to dostaneš“) nástroje, takže vás nenutí neustále otevírat náhledy na nové stránce. Změny uvidíte hned jak je dokončíte, ale pro návštěvníky se nic nezmění, dokud nekliknete na zveřejnit.

Tip: Režim údržby

Pokud webové stránky vytváříte nebo se snažíte nasadit nové změny, režim údržby vám umožní zobrazit dočasnou náhradní stránku se správným stavovým kódem. Tato možnost je dostupná v rozhraní WordPressu.

Switching your WordPress site to Maintenance Mode using Elementor1 Díky režimu údržby nemusíte mít obavy, že zveřejníte něco omylem, když ještě nemáte hotovo. Elementor vám pro tento účel dočasných stránek připravil přes 10 šablon.

Úpravy barvy, písma, mezer a rozložení děláte pomocí panelu po levé straně:

Editing text on your webpage using Elementor1

Jednou z mých nejoblíbenějších věcí na Elementoru je velká kontrola nad jednotlivými prvky. Upravíte téměř každý detail obsahových bloků, widgetů, textu, obrázků, sloupců nebo dělících prvků.

Ještě větší flexibilitu potom nabízí pokročilé možnosti (viz níže):
  • Přesné nastavení vnitřních a vnějších okrajů podle pixelů nebo procent
  • Vlastní šířka prvků a fixní pozice na stránce
  • Umístění widgetů, textu nebo obrázků uvnitř sloupců
  • Úprava šířky a prostoru mezi sloupci
  • Přidání pokročilých pohybových efektů a efektů při najetí myší
Editing margins and padding with Elementor1 Další velice užitečné věci:
  • Když kliknete pravým tlačítkem na pravý horní roh prvku, zobrazí se vám všechny možnosti úpravy
  • Na jedno kliknutí můžete duplikovat celé sekce
  • Změny můžete snad vrátit nebo znovu aplikovat přes Ctrl+Z a Shift+Ctrl+Z (Cmd+Z a Shift+Cmd+Z pro Mac)
Elementor je kompatibilní s překladatelskými pluginy jako WPML nebo Polylang a podporuje jazyky psané zprava doleva (např. arabština).

Tip: Pokud pracujete na dlouhé nebo složité stránce webu (zejména pokud používáte prvek v prvku v prvku), může být docela složité najít jednotlivé prvky, které chcete upravit, nebo vůbec pochopit, jak je to celé sestavené.

Navigátor se tak brzy stane vaším nejlepším přítelem. Stačí kliknout na jakýkoliv prvek pravým tlačítkem myši a poté právě na Navigátor. Otevře se vám pole se seznamem prvků a vztahy mezi nimi a také okno pro editaci.

Elementor's Navigation feature helps you find the editing bar of each element you wish to edit1

Úprava mobilní verze webu

Ačkoliv jsou všechny šablony responzivní už ve výchozím nastavení, Elementor vám dá úplnou kontrolu na designem. Díky úpravě mobilní verze si doladíte vzhled webu na chytrých telefonech i tabletech.

Můžete změnit nastavení a zobrazit nebo skrýt prvky, změnit pořadí sloupců nebo podle velikosti obrazovky měnit okraje. Dokonce lze pro různá zařízení nastavit různé styly písma, aby byl text čitelný.

Elementor Review Does It Live Up to the Hype image4 png 2021 02 19 09_48_44_cs 1 autoresized41reY1

Pozor: Pokud si budete web vytvářet úplně od nuly sami bez použití šablony, nebude responzivní. V takovém případě využijte úpravu mobilní verze a vytvořte samostatnou verzi pro mobilní zařízení.

Tip: Abyste provedli změny mobilní verze webu, nemusíte být v mobilním editoru. V editoru na počítači klikněte u jakéhokoliv prvku na kartu Pokročilé a tam skryjte nebo zobrazte prvek na různých zařízeních.

Editing your site's mobile version from the Advanced tab in Elementor1

Vytváření stránek bez stresu: Historie verzí

Někdy se při vytváření webu nestačí vrátit jednou, dvakrát ani třikrát. To se stává i těm nejlepším z nás.

Tady přichází na scénu panel historie. Tam si buď na kartě Akce zobrazíte jednotlivé změny nebo se na kartě Revize podíváte na všechny verze uložené stránky. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko obnovy a starší verzi obnovit.

Elementor Review Does It Live Up to the Hype image5 png 2021 02 19 09_54_10_cs 1 autoresized41reY1 Spolu s automatickým ukládání panel Revize zajistí, že o svou práci nikdy nepřijdete.

Nikdo není dokonalý: Nevýhoda Elementoru

Už jste asi zjistili, že Elementor miluju. I tak má ale několik problémů, které je třeba vzít na vědomí:
  • Na každé stránce lze provést téměř neomezené množství změn, ale bez placené verze si nemůžete nastavit moc globálních stylů (pro celý web). Dosáhnout konzistentního vzhledu tak může být opravdu těžké.
  • Ačkoliv je editor rychlý a skvělý, někdy se docela seká. Pokud se tak stane, musíte obnovit stránku nebo ji opustit a znovu editor otevřít.

Elementor Free vs. Pro: Co pro vás bude lepší?

Elementor Pro plans1

Co dostanete zadarmo

Elementor vyniká svou funkcemi nabitou bezplatnou verzí. Spoustě osobních i firemních webových stránek bude verze zdarma úplně stačit. Vytvoříte si stránky na míru se všemi základními i pokročilejšími funkcemi.

Bezplatná verze Elementoru obsahuje:
  • Neomezené použití editoru, včetně úpravy mobilní verze, historie verzí atd.
  • Přes 30 widgetů pro obrázky, textová pole, mapy, zvukové soubory a další
  • Více než 40 šablon pro stránky (včetně placených fotografií)
  • 100+ šablon pro sekce – FAQ, funkce, doporučení, představení týmu a mnoho dalších

Co dostanete v placené verzi

Elementor Pro nabízí tři druhy tarifů. Jediný rozdíl mezi Personal, Plus a Expert je v počtu webových stránek, na kterých ho můžete použít.

Oblíbené funkce Elementor Pro:
  • Přes 300 prémiových šablon
  • Více než 100 prémiových šablon sekcí
  • Globální widgety – jeden widget můžete použít na několika stránkách webu. Pokud ho budete potřebovat upravit, stačí ho upravit pouze jednou. Automaticky se aktualizuje na všech stránkách.
  • Elementor Theme Builder – vytvoříte si vlastní šablony pro patičku, hlavičku i další prvky webu
  • WooCommerce Builder – umožní vám přidat e-shop s 18 WooCommerce doplňky.
  • Editor formulářů a vyskakovacích oken, včetně integrace MailChimp.
  • Přístup k CSS kódu webu
  • Prémiová zákaznická podpora 24/7 – získáte přednostní podporu ticketů a pracovníci podpory se mohou přihlásit k vašemu webu a vyřešit problémy.
Pokud vlastníte několik podniků nebo vytváříte stránky pro klienty, přejděte na tarif Plus, který zahrnuje licence pro tři weby. Tarif Expert je ale nejvýhodnější. Stojí sice dvojnásobek toho co Plus, ale i tak není roční předplatné nijak drahé. Navíc získáte licence až pro 1 000 webových stránek.

Na všechny placené verze se vztahuje 30denní záruka vrácení peněz.

Splnil Elementor očekávání?

Ve zkratce? Ano, splnil. Pokud chcete mít úplnou kontrolu nad vzhledem svého WordPress webu, aniž byste se museli pouštět do programování, je tento plugin ideálním řešením. I když si umíte s kódem poradit, díky Elementoru bude všechno tak jednoduché a intuitivní, že nevidím důvod, proč ho nepoužít.

Ačkoliv najdete skoro všechny funkce už v bezplatné verzi, doporučuji přejít na jednu z placených verzí, pokud se věnujete návrhům webů pro klienty. Díky možnosti vytvářet si vlastní šablony a globálním widgetům to za tu relativně malou investici stojí.

Je Elementor zdarma?

Elementor nabízí skvělé věci už v bezplatné verzi1. Pokud ho plánujete používat pro osobní nebo i firemní účely, bezplatná verze vám bude stačit. Máte na výběr z docela hodně šablon a widgetů a editor můžete využívat bez omezení se všemi funkcemi, včetně historie verzí, úpravy mobilní verze a tak dále.

Jsou šablony Elementoru zdarma?

Pokud máte bezplatnou verzi1, dostanete na výběr z více než 40 šablon pro celé stránky, včetně bezplatných fotek, a více než 100 šablon pro sekce, například doporučení, FAQ, ceník, portfolio a další.

Pokud se rozhodnete pořídit si jeden z placených tarifů, získáte přístup k více než 300 prémiových šablon pro stránky a stovce prémiových šablon pro sekce. Placené tarify se vyplatí, pokud vlastníte několik firem, ale můžete ušetřit na ročním předplatném WordPressu, a to díky našim aktuálním slevám a poukazům.

Můžu do Elementoru nahrát vlastní šablonu?

Kromě již připravených šablon vám Elementor umožní si vytvořit šablony úplně od začátku. To se hodí zejména, pokud chcete využívat stejné prvky na více stránkách. Šablony si uložíte na kartu Šablony a můžete si je vyexportovat a použít na jiných webových stránkách na WordPressu. Tuto možnost využijete, pokud vytváříte weby pro klienty. Elementor podporuje i všechny šablony WordPressu, pokud máte verzi WordPressu 5 a vyšší. Pokud tedy budete chtít, můžete si svou aktuální šablonu ponechat.

Tip: Chcete-li opravdu unikátní webové stránky, najměte si grafika na Fiverru už za 5 $1.

Je Elementor nejlepší editor webů?

Elementor je drag-and-drop editor, který vám poskytne spoustu možností už v bezplatné verzi. Je skvělým řešením pro uživatele WordPressu, kteří nejsou velkými fanoušky klasického editoru. Pokud však nemáte předplatné WordPressu a nejste si jistí, jestli si ho chcete pořizovat, podívejte se na jiné možnosti pro tvorbu webu s drag-and-drop rozhraním, které také mají bezplatnou verzi. Některé programy se umístili na předních příčkách nejlepších editorů webů pro rok 2024, tak se určitě mrkněte.

Ohodnoťte článek
4.7 Hlasovalo 9 uživatelů
Již jste hlasovali! Zpět
Toto pole je povinné Maximal length of comment is equal 80000 chars Minimální délka komentáře je 10 znaků
Podělte se o svůj názor
Povinné pole Maximal length of comment is equal 5000 chars Minimální délka komentáře je 50 znaků
0 z minimálních znaků 50
Odpovědět
Zobrazit %s odpovědí
View %s reply
Související příspěvky
Zobrazit další související příspěvky
Všechny komentáře uživatelů ověřujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou od skutečných lidí, jako jste vy. Jsme rádi, že jste byl tento článek pro vás užitečný – ocenili bychom ho, kdybyste o něm dali věděli více lidem.
Popup final window
Sdílejte tento příspěvek s přáteli a spolupracovníky nyní:

We check all comments within 48 hours to make sure they're from real users like you. In the meantime, you can share your comment with others to let more people know what you think.

Každý měsíc vás budeme informovat o zajímavých tipech, radách a doporučeních, které vám pomohou zlepšit účinnost vašich webových stránek a dosáhnout vašich cílů.

Máme radost, že se vám líbí!

Sdílejte to s přáteli!

1 1 1

Nebo napište recenzi na 1

1902366
50
5000
86233
Nejlepší rychlost a provoz1image

Skvělý hosting za SKVĚLOU cenu

Získejte navíc doménu a e-mail ZDARMA

  翻译: