Направо към съдържанието

Уикипедия:Портал на общността

от Уикипедия, свободната енциклопедия
  Първи стъпки   Правна рамка   Енциклопедично
съдържание
  Уикиетикет   Редактиране
на страници
  Портал на
общността
  Навигация  

Съкращение: У:П

Уикипедия е едновременно енциклопедия и общност от редакторите, които я създават.

Всеки, престрашил се да редактира Уикипедия, е неин редактор. И всеки, който редактира Уикипедия по някакъв начин поема отговорност за приносите си. Същевременно, Уикипедия принадлежи на всички нейни читатели и отговорността за създаването и поддръжката зависи от всяко тяхно действие или бездействие.

Няма техническо ограничение да се редактира в Уикипедия. Ако откриете грешка или непълнота, които знаете как да оправите, не се колебайте. Така и вие ще помогнете да подобрите енциклопедията и читателите след вас няма да бъдат подведени и ще получат по-качествена и коректна информация. Обикновено няма полза да се оплаквате или да обиждате и иронизирате съавторите на статиите, в които има несъвършенства. По-добре нанесете нужните поправки и цитирайте своите източници. Тук в Уикипедия се работи на принципа „Лозето не ще молитва, а мотика“. усмивка

Може да започнете с редактирането на някоя от съществуващите 301 474 статии още сега! Ако още прохождате в Уикипедия, първо си поиграйте в пясъчника и там изпробвайте как работи уики софтуерът. Прегледайте Наръчника и Често задаваните въпроси. Както можете да видите по-горе, най-важните помощни страници и документи са систематизирани в този и шест други главни раздела:

Ако имате въпроси за Уикипедия, чиито отговори не сте успели да намерите, най-добре да ги зададете на страницата за разговори. Други начини за връзка може да намерите в Уикипедия:За контакти.

Актуално

Текущи съобщения Полезен съвет на деня

Когато статията е дълга и има няколко подзаглавия, често е по-удобно да се редактира само един раздел: щракнете на препратката редактиране след заглавието и в текстовата кутия ще се отвори само избраният раздел. (Тази препратка може да се скрие чрез настройките.)

Една подобна команда може да се зададе в настройките - "Възможност за редактиране на раздел при щракване с десния бутон върху заглавие на раздел (Javascript)". Тя е много удобна и може да се ползва от повечето браузъри.

Ресурси

Потребности

Администрация

Проекти на общността

Сродни проекти

Проекти в инкубатора

Уикиверситет Уикиверситет очаква вашата инициатива, за да го изкарате от бета версия.


  翻译: