Úvod do projektů v GarageBandu na Macu
Práci v aplikaci GarageBand začínáte vytvořením nového nebo otevřením existujícího projektu. Projekt je dokument, který obsahuje všechny vaše záznamy a nahrávky, umístění souborů médií, které jste přidali, a také všechny změny, které jste provedli. Každý projekt obsahuje sadu vlastností, jako je například tempo, taktové označení nebo předznamenání, které můžete definovat při vytváření projektu a později je při práci případně změnit.
Informace o vytváření, ukládání a mazání projektů GarageBandu najdete v tématu Vytvoření a uložení projektů v GarageBandu na Macu.
K základním prvkům projektu GarageBand patří stopy, regiony a zvukové předvolby.
Stopy
Vodorovné řádky v oblasti stop se nazývají stopy. Stopy pomáhají organizovat a řídit zvuk záznamů, smyček a dalšího materiálu v projektu. Své hudební výkony můžete zaznamenat do stop a poté ve stopách uspořádat regiony reprezentující jednotlivé nahrávky, smyčky a další materiál v projektu. V projektu GarageBand můžete používat stopy několika typů:
Zvukové stopy: Mohou obsahovat zvukové záznamy, Apple Loops nebo importované zvukové soubory.
Stopy softwarových nástrojů: Mohou obsahovat záznamy softwarových nástrojů, Apple Loops softwarových nástrojů nebo importované MIDI soubory.
Stopy Drummeru: Mohou obsahovat regiony Drummeru a používají se v kombinaci s editorem Drummeru.
Kromě toho existují i další typy stop, které slouží k ovládání aspektů celého projektu, jako je například hlavní stopa, stopa aranžmá, stopa tempa, stopa transpozice nebo stopa filmu.
Další informace o práci se stopami najdete v tématu Úvod do práce se stopami v GarageBandu na Macu. Informace o uspořádání regionů v oblasti stop najdete v tématu Úvod do aranžování v GarageBandu na Macu.
Regiony
Regiony jsou stavebními jednotkami projektu. Pokaždé, když vytvoříte záznam, přetáhnete do oblasti stop smyčku Apple Loop nebo přidáte do projektu soubor médií, zobrazí se v oblasti stop region reprezentující nahrávku nebo soubor.
Regiony se v oblasti stop zobrazují jako zaoblené obdélníky. Různým typům stop odpovídají různé typy regionů.
Zvukové regiony mohou obsahovat zvukové záznamy, Apple Loops nebo importovaný zvukový soubor. Upravíte-li region v oblasti stop nebo v editoru zvuku, původní zvukový soubor se nezmění.
MIDI regiony obsahují informace o tónech a další MIDI data, jako jsou například data kontroleru. Ukládají se jako součást projektu, ale lze je uložit také jako samostatné soubory.
Regiony Drummeru jsou podobné MIDI regionům, ale generují se automaticky.
V oblasti stop můžete vytvářet aranžmá skladby přesouváním a kopírováním regionů a dále s nimi různými způsoby pracovat. Zvukové regiony můžete také upravovat v editoru zvuku, MIDI regiony v editoru pianolového pásu a notovém editoru a regiony Drummeru v editoru Drummeru.
Další informace o práci s regiony najdete v tématu Co jsou regiony v GarageBandu na Macu? Další informace o regionech v oblasti stop najdete v tématu Úvod do aranžování v GarageBandu na Macu.
Informace o úpravách zvukových regionů najdete v tématu Úvod do editoru zvuku v GarageBandu na Macu. Informace o úpravách MIDI regionů najdete v tématu Úvod do editoru pianolového pásu v GarageBandu na Macu. Informace o úpravách regionů Drummeru najdete v tématu Úvod do editoru Drummeru v GarageBandu na Macu.
Zvukové předvolby
Zvuk stop v projektu můžete řídit pomocí zvukových předvoleb. Zvukovou předvolbu pro danou stopu můžete vybrat v knihovně při vytváření stopy, později při práci se stopou můžete zvukovou předvolbu změnit a vlastní zvukové předvolby můžete uložit v knihovně.
Další informace o práci se zvukovými předvolbami najdete v tématu Úvod do zvukových předvoleb v GarageBandu na Macu.