Nastavení displeje na Macu
Použití dynamické plochy. Pokud na plochu umístíte dynamický obrázek, bude se automaticky měnit podle denní doby v aktuálním časovém pásmu. Klikněte na položku Tapeta v Nastavení systému a pak vyberte obrázek v poli Dynamická plocha. Chcete‑li, aby se obrazovka měnila podle aktuálního časového pásma, zapněte polohové služby. Pokud jsou polohové služby vypnuté, obrázek se bude měnit podle časového pásma vybraného v nastavení Datum a čas.
Lepší soustředění v tmavém režimu. Na ploše, v řádku nabídek, Docku a všech předinstalovaných aplikacích systému macOS můžete použít tmavé barvy. Vaše data budou obrazovce dominovat, zatímco ztmavené ovládací prvky a okna ustoupí do pozadí. V aplikacích jako Mail, Kontakty, Kalendář nebo Zprávy se bude zobrazovat bílý text na černém pozadí, takže si při práci v tmavém prostředí nebudete tolik namáhat oči.
Tmavý režim je optimalizován pro profesionály, kteří tráví dlouhé hodiny při úpravách fotek a obrázků. Barvy a jemné detaily jsou zvýrazněny, zatímco ovládací prvky aplikací ustupují do pozadí. Tento režim je ale stejně tak určený pro kohokoli, kdo se chce prostě jen soustředit na zobrazený obsah.
Night Shift. V noci nebo při slabém osvětlení můžete Mac přepnout na teplejší barvy, abyste se méně vystavovali jasnému modrému světlu. Modré světlo může způsobit problémy s usínáním, takže teplejší barvy na monitoru mohou prospět kvalitě vašeho nočního odpočinku. Funkci Night Shift lze nastavit tak, aby se automaticky zapínala a vypínala v určenou dobu, případně byla aktivní od soumraku do úsvitu. V Nastavení systému klikněte na Monitory, potom na tlačítko Night Shift v dolní části okna a pak nastavte požadované volby. Přetažením jezdce upravte teplotu barev.
Připojení monitoru. K Macu můžete připojit externí monitor, projektor nebo HD televizor. Pokud si nejste jistí, kolik externích monitorů váš Mac podporuje, nahlédněte do jeho technických parametrů. Otevřete Nastavení systému, vyberte volby Nápověda > Specifikace modelu Mac Studio a najděte oddíl Podpora videa (je možné, že budete muset výpis parametrů posunout). Viz Připojení monitoru k Macu Studio.
Změna referenčního režimu. Monitory Studio Display a Apple Pro Display XDR nabízejí několik referenčních režimů, které přizpůsobí barvu, jas, hodnotu gama a bílý bod monitoru tak, aby odpovídaly referenčním požadavkům pro různé typy médií. K dispozici je také několik předdefinovaných referenčních režimů pro HD a SD video nebo digitální kino. K dispozici jsou také režimy pro případy širšího využití, jako je například fotografie, vývoj webových stránek či internetových aplikací nebo také design či tisk. Viz článek podpory Apple Použití referenčních režimů s displejem.
Další informace. Viz Změna nastavení pro monitory na Macu v uživatelské příručce pro macOS.