Tähtis ohutusteave iPhone’i kohta
HOIATUS: Käesolevate ohutusjuhiste eiramine võib põhjustada tulekahju, elektrilöögi, vigastusi või vigastada iPhone'i või teisi seadmeid. Lugege enne iPhone'i kasutamist alltoodud ohutusteave läbi.
Käsitsemine. Käsitsege iPhone'i hoolikalt. iPhone koosneb metallist, klaasist ja plastikust ning selle sees on tundlikke elektroonikakomponente. iPhone või selle aku võib saada viga kui see kukub maha, saab põletusi, sinna lüüakse auke või see purustatakse või kui see puutub kokku vedelikega. Kui kahtlustate, et iPhone või selle aku on saanud viga, siis lõpetage iPhone'i kasutamine, sest see võib kuumeneda üle või põhjustada vigastusi. Ärge kasutage iPhone'i mõranenud ekraaniklaasiga, sest see võib põhjustada vigastusi. Kui muretsete iPhone'i korpuse kriimustamise pärast, siis soovitame osta korpuse või kaane.
Parandamine. iPhone'i tohib hooldada ainult vastava koolituse saanud hooldusspetsialist. iPhone'i koost lahtivõtmine võib seda vigastada, selle tulemuseks võib olla pritsme- ja veekindluse kadu (toetatud mudelid) või see võib teid vigastada. Kui teie iPhone saab viga või läheb rikki, siis võtke hoolduse asjus ühendust Apple'iga või Apple'i volitatud hooldusesindusega. Vastava koolituseta isikute tehtud remonditööd või mitte-Apple'i varuosade kasutamine võib mõjutada seadme ohutust ja funktsionaalsust. Lisateavet paranduse ja hoolduse kohta leiate iPhone'i paranduse veebisaidilt.
Aku. iPhone'i aku vigastamise vältimiseks, mis võib põhjustada ülekuumenemist, tulekahju ja vigastusi, tohib akut vahetada ainult vastava koolituse saanud hooldusspetsialist. Akud tuleks töödelda ümber või käidelda eraldi olmejäätmetest ning vastavalt kohalikele keskkonnaseadustele ja -määrustele. Lisateavet akudega seotud hoolduse ja ümbertöötlemise kohta leiate Akude hoolduse ja ümbertöötlemise veebisaidilt.
Laserid. Mudeli iPhone 7 ja uuemate lähedusandur, TrueDepth-kaamerasüsteem ja LiDAR Scanner sisaldavad ühte või mitut laserit. Kui seade saab viga või selles tekib rike, siis saab need lasersüsteemid ohutuse tagamiseks keelata. Kui saate iPhone'is märguande, et lasersüsteem on keelatud, siis võtke ühendust Apple'iga või Apple'i volitatud hooldusettevõttega. Nõuetele mittevastav parandus, muudatused või Apple'i originaalosade mitte kasutamine lasersüsteemides võib takistada ohutusmehhanismidel õigesti toimida ning võib põhjustada ohtliku lekke ja silma- või nahavigastusi.
Tähelepanu hajumine. iPhone'i kasutamine teatud tingimustel võib hajutada teie tähelepanu ning põhjustada ohtlikke olukordi (näiteks vältige kõrvaklappide muusika kuulamist jalgrattaga sõitmisel ja vältige autoga sõites tekstsõnumite sisestamist). Järgige eeskirju, mis keelavad või piiravad mobiilseadmete või kõrvaklappide kasutamist. Lisateavet ohutuse kohta sõitmisel leiate lõigust iPhone'iga sõitmise ajal keskendumine.
Navigeerimine. Rakendus Maps sõltub andmeteenustest. Nimetatud andmeteenused võivad muutuda ning need ei pruugi olla kõikides riikides või piirkondades saadaval, mis võib põhjustada kaartide ja asukohapõhise teabe puudumise, ebatäpsuse või lünklikkuse. Võrrelge rakenduse Maps poolt pakutavat teavet ümbruskonnaga. Kasutage navigeerimisel tervet mõistust. Lahknevuste korral jälgige alati teetingimusi ning järgige liiklusmärkide ja -tähistusega antud juhiseid. Osad Mapsi funktsioonid vajavad teenust Location Services.
Laadimine. Järgige iPhone'i laadimiseks järgmisi juhiseid.
Laadige iPhone’i akut laadimiskaabli (kaasas) ning ühilduva Apple'i USB-toiteadapteri (eraldi müügil) abil.
Asetage iPhone ekraaniga üleval MagSafe Chargerile või MagSafe Duo Chargerile (mis on ühendatud Apple'i 20 W USB-C toiteadapteriga või muu ühilduva toiteadapteriga) või Qi-sertifikaadiga laadijale. (MagSafe Charger, MagSafe Duo Charger, toiteadapterid ja Qi-sertifikaadiga laadijad on eraldi müügil.)
Saate kasutada iPhone’i laadimiseks ka kolmandate valmistajate “Made for iPhone” logoga kaableid ja toiteadaptereid, mis ühilduvad USB 2.0 või uuema standardiga ning mis on ühilduvad vastavas riigis kehtivate määrustega ning rahvusvaheliste ja kohalike ohutusstandarditega. Teised adapterid ei pruugi vastata ohutusstandarditele ning nende kasutamine laadimiseks võib põhjustada surma või vigastuste ohu.
Vigastatud kaablite või laadijate kasutamine või niiskes keskkonnas laadimine võib põhjustada tulekahju, elektrilööke, vigastusi või vigastada iPhone'i või muud vara. Kui kasutate iPhone'i laadimiseks laadimiskaablit (tootega kaasas) või juhtmeta laadijat (eraldi müügil), siis kontrollige, et selle USB-pistik oleks sisestatud korralikult ühilduvasse toiteadapterisse, enne kui ühendate adapteri seinapistikupesaga. Laadimise ajal on oluline hoida iPhone’i, laadimiskaablit, toiteadapterit või juhtmevaba laadijat hästi ventileeritud kohas. Kui kasutate juhtmevaba laadijat, siis eemaldage seadmelt metallümbrised ning ärge asetage laadijale metallist võõrkehasid (näiteks võtmeid, münte, patareisid või ehteid), sest need võivad muutuda soojaks või segada laadimist.
Laadimiskaabel ja liides. Vältige pikaajalist nahakontakti laadimiskaabli ja pistikuga, kui laadimiskaabel on ühendatud toiteallikaga, sest see võib põhjustada ebamugavust või vigastusi. Peaksite vältima laadimiskaabli või pistiku peal istumist või nendel magamist.
Pikaajaline kuumuse mõju. iPhone ja Apple'i USB-toiteadapterid (eraldi müügil) vastavad toodete pinnatemperatuuri piirangutele, mis on defineeritud vastava riigi määruste ning rahvusvaheliste ja piirkondlike ohutusstandarditega. Kuid ka nende piirangute puhul peab arvestama sellega, et pikaaegne kokkupuude võib põhjustada ebamugavust või vigastusi. Kasutage tervet mõistust ning vältige olukordi, kus nahk puutub seadmega, toiteadapteriga või juhtmevaba laadijaga pikaajaliselt kokku, kui see töötab või on ühendatud toiteallikaga. Näiteks ärge magage seadme, toiteadapteri või juhtmevaba laadija peal, ärge asetage neid teki, padja või oma keha alla, kui need on toiteallikaga ühendatud. Hoidke iPhone’i, toiteadapterit ning juhtmevaba laadijat kasutamise või laadimise ajal hästi ventileeritud kohas. Olge eriti ettevaatlik, kui teie tervislik seisund ei võimalda tuvastada kõrge temperatuuriga esemeid keha vastas.
Apple'i toiteadapter. (eraldi müügil) Apple'i USB-toiteadapteri ohutuks kasutamiseks ning kuumusega seotud vigastuste või tõrgete vältimiseks asetage toiteadapter otse pistikupessa. Ärge kasutage toiteadapterit märgades kohtades, nt. kraanikausi, vanni või dušši läheduses, ning ärge ühendage või lahutage toiteadapterit märgade kätega. Lõpetage toiteadapteri ja kaablite kasutamine järgmiste tingimuste tekkimisel.
Toiteadapteri pisik või klemmid on vigastatud.
Laadimiskaabel saab viga või on narmastunud.
Toiteadapter jääb väga niisketesse tingimustesse või toiteadapterile satub vedelikke.
Toiteadapter kukub maha ning selle korpus saab viga.
Apple'i 20 W USB-C-toiteadapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
Väljundvõimsus: 5 V / 3 A või 9 V / 2,2 A
Väljundport: USB-C
Apple'i 18 W USB-C-toiteadapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
Väljundvõimsus: 5 V / 3 A või 9 V / 2 A
Väljundport: USB-C
Apple'i 5 W USB-toiteadapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
Väljundvõimsus: 5 V / 1 A
Väljundport: USB
Kuulmiskahjustused. Kõrge helitugevusega heli kuulamine võib vigastada kõrvakuulmist. Taustamüra ning pidev kõrge helitugevusega heli kuulamine võivad tekitada tunde, et helid on vaiksemad kui tegelikkuses. Enne millegi kõrva asetamist lülitage heli taasesitus sisse ning kontrollige helitugevust. Lisateavet selle kohta, kuidas määrata maksimaalse helitugevuse piirangut, leiate osast Kuulmistervise funktsioonide kasutamine iPhone’i rakenduses Health. Lisateavet kuulmiskahjustuste kohta leiate Heli ja kuulmise veebisaidilt.
HOIATUS: Kuulmiskahjustuste vältimiseks ärge kuulake tugevat heli pika aja jooksul.
Raadiosageduslikud elektromagnetilised väljad. iPhone kasutab juhtmeta võrkudega ühenduse loomiseks raadiosignaale. Lisateabe saamiseks raadiosageduslike (RF) elektromagnetiliste väljade ning avalduva energia minimeerimise kohta valige Settings > General > Legal & Regulatory > RF Exposure või vt. RF-elektromagnetiliste väljade veebisaiti.
Raadiolainete interferents. Järgige siltidel ja teadaannetes toodud juhiseid, mis keelavad mobiilseadmete kasutamise. Kuigi iPhone on disainitud, testitud ja toodetud vastama kõikidele raadiolainete interferentsi puudutavatele määrustele, siis võivad sellised iPhone'ist väljastatavad raadiolained mõjutada teiste elektroonikaseadmete tööd ning põhjustada neis tõrkeid. Kui seadme kasutamine on keelatud, näiteks lennukiga reisimisel, või kui ametiisikud paluvad seda teha, siis lülitage iPhone välja või kasutage lennukirežiimi või valige iPhone’i raadiosignaalide väljalülitamiseks Settings > Wi-Fi ja Settings > Bluetooth.
Meditsiiniseadmete häirimine. iPhone ja MagSafe'i seadmed sisaldavad magneteid ning ka osi ja raadioseadmeid, mis väljastavad elektromagnetkiirgust. Need magnetid ja elektromagnetväljad võivad segada meditsiiniseadmete tööd.
Enda meditsiiniseadme kohta kehtiva info hankimiseks, kas meditsiiniseadme ja iPhone'i ja MagSafe'i seadme vahel on vajalik hoida turvalist distantsi, võtke ühendust oma arstiga ja meditsiiniseadme tootjaga. Sageli annavad tootjad soovitusi oma seadmete ohutu kasutamise kohta raadio- ja magnetseadmete läheduses, et vältida võimalikke häireid. Kui kahtlustate, et iPhone või MagSafe'i seade segab teie meditsiiniseadet, siis lõpetage nende toodete kasutamine.
Sellised meditsiiniseadmed nagu südamerütmurid ja defibrillaatorid võivad sisaldada andureid, mis reageerivad läheduses olevatele magnetitele ja raadiosignaalidele. Nende seadmetega seotud häirete vältimiseks hoidke oma MagSafe'i ühilduvad iPhone’i mudelid ning MagSafe'i seadmed oma meditsiiniseadmest ohutus kauguses (üle 15 cm või üle 30 cm juhtmeta laadimisel, kuid konsulteerige täpsemate juhiste saamiseks oma arstiga või seadme tootjaga).
Pole meditsiiniseade. iPhone ei ole meditsiiniseade ning seada ei tohi kasutada hinnangute andmiseks professionaalse meditsiinilise nõu asemel. See ei ole disainitud või mõeldud haiguste või muude olukordade diagnoosimiseks või haiguste raviks, leevendamiseks, hoolduseks või vältimiseks. Enne oma tervisega seotud otsuste vastuvõtmist konsulteerige arstiga.
Meditsiinilised olukorrad. Kui teil peaks tekkima mõni meditsiiniline olukord või sümptomid, mis võivad olla seotud iPhone'iga või vilkuvate tuledega (näiteks haigushoog, teadvusekaotus, silmade väsimus või peavalu), siis konsulteerige enne iPhone'i kasutamist arstiga.
Plahvatusohtlikud ja muud tundlikud keskkonnad. iPhone'i laadimine või kasutamine potentsiaalselt plahvatusohtlikus keskkonnas, näiteks kohas kus õhk sisaldab tuleohtlikke kemikaale, gaase või peenosi (nt. tolmu, metallipulbrit või viljatolmu), võib olla ohtlik. iPhone’i viimine keskkonda, kus on kõrge tööstuskemikaalide kontsentratsioon, k.a aurustuvad veeldatud gaasid, nt heelium, võivad iPhone’i vigastada või kahjustada selle funktsionaalsust. Järgige kõiki silte ja toodud juhiseid.
Korduvad liigutused. Kui teostate korduvaid tegevusi, näiteks iPhone'i abil trükkimine, pühkimine või mängimine, siis võite tunda ebamugavust oma kätes, käsivartes, õlgades, kaelas või muudes kehaosades. Kui tunnete ebamugavust, siis lõpetage iPhone'i kasutamine ja konsulteerige arstiga.
Oluliste tagajärgedega toimingud. Käesolev seade ei ole mõeldud kasutamiseks kohtades, kus seadme tõrked võivad põhjustada surma, vigastusi või keskkonnakahjusid.
Lämbumisoht. Osad iPhone'i lisatarvikud või -seadmed võivad olla väikelastele ohtlikud ja põhjustada lämbumisohu (näiteks allaneelamisel). Hoidke sellised tarvikud väikelaste haardeulatusest eemal.
Austraalia klientide puhul vt. veebiohutuse ressursside veebisaiti.