Hädaabiteenustega ühenduse võtmine kellaga Apple Watch
Hädaolukorras kasutage kella Apple Watch kiirelt abi kutsumiseks.
Hädaabiteenustega ühenduse võtmine
Järgige ühte järgmistest juhistest.
Vajutage ja hoidke küljenuppu all, kuni kuvatakse liugurid ning seejärel lohistage liugur Emergency Call paremale.
Apple Watch helistab teie piirkonna hädaabiteenusesse – näiteks numbrile 112. (Osades piirkondades peate võib-olla vajutama helistamise alustamiseks klahvistiku numbrit.)
Vajutage ja hoidke küljenuppu, kuni Apple Watch annab helisignaali ja alustab loendust. Loendamise lõppedes helistab Apple Watch hädaabiteenustele. Apple Watch esitab hoiatusheli isegi siis, kui see on režiimis Silent Mode. Seega kui olete hädaolukorras, kus te ei soovi häält teha, kasutage liugurit Emergency Call, et helistada hädaabiteenustesse ilma loenduseta.
Kui soovite, et Apple Watch ei alustaks automaatselt loendust küljenupu vajutamisel ja allhoidmisel, siis lülitage Automatic Dialing välja. Avage kellas Apple Watch rakendus Settings , puudutage SOS, puudutage Hold Side Button, seejärel lülitage funktsioon Hold Side Button välja. (Või avage iPhone'is rakendus Apple Watch, puudutage My Watch, puudutage Emergency SOS, seejärel lülitage funktsioon Hold Side Button to Dial välja.) Emergency Call liuguriga saab jätkuvalt hädaabikõnesid teha.
Öelge “Hey Siri, call 911” (Hei, Siri, helista 911).
Avage Apple Watchis rakendus Messages , puudutage New Message, puudutage Add Contact, puudutage numbriklahvistiku nuppu, seejärel sisestage 911. Puudutage Create Message, sisestage sõnum, seejärel puudutage saatmisnuppu.
Kui Fall Detection on lubatud ning olete olnud pärast tugeva kukkumise tuvastamist ligikaudu minuti liikumatu, siis proovib Apple Watch helistada automaatselt hädaabiteenustele. Vt. Funktsiooni Fall Detection haldamine kellas Apple Watch.
Kui Apple Watch tuvastab raske autoavarii, siis kuvatakse hoiatus ning kell saab automaatselt algatada 20 sekundi möödumisel hädaabikõne. Vt. Avariituvastuse haldamine kellas Apple Watch.
Saate kasutada Apple Watchi mobiilsidefunktsiooniga mudeleid hädaabikõne tegemiseks paljudes asukohtades, eeldades et teil on mobiilsidelevi. Osad mobiilsidevõrgud ei pruugi aktsepteerida hädaabikõnet Apple Watchilt, kui teie Apple Watch ei ole aktiveeritud, kui see ei ole ühilduv või seadistatud vastavas mobiilsidevõrgus toimima või kui see pole mobiilside jaoks seadistatud.
Samuti saate lisada hädaabikontaktid käsitsi. Kui hädaabikõne lõpeb, siis teavitab Apple Watch teie hädaabikontakte ning aktiivset Check In kontakti tekstsõnumiga, v.a kui valite selle tühistamise. Apple Watch saadab teie hetkeasukoha ning pärast SOS-režiimile lülitumist saavad teie hädaabikontaktid ja aktiivne Check In kontakt värskendusi, kui teie asukoht peaks muutuma. Juhised hädaabikontaktide lisamise kohta iPhone'is leiate iPhone'i kasutusjuhendi lõigust Medical ID seadistamine ja vaatamine.
Kui olete teises riigis ning käivitate Emergency SOS-kõne, siis loob kell ühenduse kohalike hädaabiteenustega, kuid ei saada teie asukohta või tekstsõnumit teie hädaabikontaktidele. Osades riikides ja piirkondades toimib rahvusvaheline hädaabikõneteenus isegi siis, kui te pole kellas mobiilsideteenust seadistanud. Seda funktsiooni toetavate riikide ja piirkondade kohta leiate lisateavet veebisaidilt watchOS-i funktsioonide saadavus.
Hädaabikõne tühistamine
Kui alustasite hädaabikõnet kogemata, siis puudutage , seejärel puudutage katkestamiseks End Call.
Hädaabiaadressi värskendamine
Kui hädaabiteenused ei suuda teie asukohta tuvastada, siis kasutavad nad teie hädaabiaadressi.
Avage iPhone'is rakendus Settings.
Valige Phone > Wi-Fi Calling, puudutage Update Emergency Address, seejärel sisestage oma hädaabiaadress.
Apple Watch Ultra mudelites sireeniga abi kutsumine
Apple Watch Ultra mudelites on sisseehitatud sireen, mis esitab hädaolukorras kõrge intensiivusega helimustreid. Vt. Sireeni aktiveerimine.