iMac iestatīšana esošiem Mac lietotājiem
Šajā pamācībā ir ietverta katra iestatīšanas procesa darbība, un to ir paredzēts lietot kopā ar Setup Assistant.
Pirms sākat
Turiet otru Mac datoru, iPhone tālruni vai iPad ierīci tuvumā iestatīšanas laikā, jo dažu darbību ietvaros var būt nepieciešama apstiprināšanas citā ierīcē.
Iestatīšanas laikā jums ir iespēja pārsūtīt datus no cita Mac datora. Ja vēlaties to darīt, pārliecinieties, ka jums ir dators, no kura vēlaties pārsūtīt datus, un tajā ir instalēta jaunākā pieejamā programmatūras versija.
Izmantojot Setup Assistant, iMac iestatīšana ir viegla un neaizņem ilgu laiku. Tomēr, ja izvēlaties pārsūtīt datus, atliciniet papildu laiku.
Peles vai skārienpaliktņa un tastatūras pievienošana
Iestatīšanas sākumā savam iMac datoram varat pievienot peli vai skārienpaliktni un tastatūru.
Ja jaunajam Mac datoram ir Magic Mouse pele, Magic Trackpad skārienpaliktni vai Magic Keyboard tastatūra, šīm ierīcēm jau jābūt pievienotām. Ieslēdziet Magic Mouse peli, Magic Trackpad skārienpaliktni vai Magic Keyboard tastatūru, velkot ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzi, lai ir redzama zaļā krāsa.
Ja izmantojat peli, skārienpaliktni vai tastatūru, kas nebija iekļauta jaunā Mac datora komplektācijā, šīs ierīces ir jāsavieno pārī. Varat arī izmantot kabeli, lai fiziski pievienot piederumu Mac datoram. Lai uzzinātu, kā pievienot piederumu vai savienot to pārī, skatiet piederuma komplektācijā iekļauto dokumentāciju.
Ja jums ir papildu jautājumi par peles, skārienpaliktņa vai tastatūras pievienošanu iestatīšanas laikā, skatiet Apple atbalsta rakstu Ja neizdodas pievienot tastatūru vai peli Mac datora iestatīšanas laikā.
Iestatiet valodu, valsti vai reģionu un izveidojiet savienojumu ar Wi-Fi
Izvēlieties valodu. Šādi tiek iestatīta jūsu Mac datora valoda. Lai vēlāk mainītu valodu, atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Language & Region, tad izvēlieties opcijas.
Iestatiet valsti vai reģionu. Šādi tiek iestatīts datumu, valūtu, temperatūru un citu elementu formāts Mac datoram. Lai vēlāk mainītu šos iestatījumus, atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz General, noklikšķiniet uz Language & Region, tad izvēlieties opcijas.
Ieslēdziet pieejamības funkcijas. Skatiet pieejamības opcijas Vision, Motor, Hearing un Cognitive abilities vai noklikšķiniet uz Not Now. Lai uzzinātu vairāk, sk. Pieejamības funkcijas Mac datorā.
Izveidojiet savienojumu ar Wi-Fi tīklu. Izvēlieties Wi-Fi tīklu un, ja nepieciešams, ievadiet paroli. Ja izmantojat Ethernet, varat arī noklikšķināt uz Other Network Options un izpildīt ekrānā redzamos norādījumus. Lai pievienotu Ethernet kabeli iMac datoram, var būt nepieciešams papildu Ethernet adapters, piemēram, Belkin USB-C–Gigabit Ethernet adapters.
Lai vēlāk mainītu Wi-Fi tīklu, izvēlnes joslā vai izvēlnē System Settings noklikšķiniet uz Wi-Fi statusa ikonas , noklikšķiniet uz Wi-Fi sānjoslā, pēc tam izvēlieties tīklu un ievadiet paroli.
Padoms. Ja pēc iestatīšanas izvēlnes joslā neredzat Wi-Fi statusa ikonu , varat to pievienot. Atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Control Center, tad atlasiet “Show in Menu Bar” elementam Wi-Fi.
Piezīme. Iestatīšanas laikā, iespējams, tiks lūgts lejupielādēt jaunāko macOS versiju. Izpildiet instalēšanas norādījumus, tad turpiniet iestatīšanas procesu.
Informācijas pārsūtīšana no cita Mac datora
Varat pārsūtīt datus, piemēram, failus, kontaktpersonas, kontus un citus datus, no cita Mac datora uz jauno iMac datoru. Varat arī izvēlēties pārsūtīt informāciju no Time Machine dublējumkopijas vai startēšanas diska jūsu Mac datorā. Pārsūtot informāciju no cita Mac, varat pārsūtīt datus bezvadu tīklā, vai arī varat pievienot savu Mac datoru jaunajam iMac datoram ar Ethernet kabeli.
Ja atjaunojat savu Mac datoru, skatiet Mac datora atjaunošana no dublējumkopijas.
Pirms sākat. Pārliecinieties, ka otrā Mac datorā ir instalēta jaunākā pieejamā programmatūras versija. Tad Mac datorā, no kura pārsūtīsiet informāciju, atveriet Migration Assistant. Migration Assistant atrodas mapes Application mapē Utilities.
Pārsūtiet datus ar bezvadu savienojumu. Pārsūtiet informāciju bezvadu tīklā no cita Mac datora uz jauno Mac datoru, ja datori atrodas viens otra tuvumā. Iestatīšanas ekrānā noklikšķiniet uz sava otra Mac datora un izpildiet norādījumus.
Pārsūtiet datus, izmantojot Ethernet kabeli. Tieši savienojiet iMac datoru ar otru Mac datoru, izmantojot Ethernet kabeli. Lai pievienotu Ethernet kabeli iMac datoram, var būt nepieciešams Ethernet adapters, piemēram, Belkin USB-C–Gigabit Ethernet adapters. Lai Ethernet kabeli pievienotu citam datoram, atkarībā no datora portiem var būt nepieciešams adapters. Pēc savienošanas iestatīšanas ekrānā noklikšķiniet uz otra Mac datora un izpildiet norādījumus.
Pārsūtiet datus vēlāk. Varat arī izvēlēties nepārsūtīt datus attiecīgajā brīdī. Ja vēlaties to darīt, logā Migration Assistant noklikšķiniet uz Not Now. Lai pārsūtītu datus pēc iestatīšanas, skatiet Datu pārsūtīšana uz jauno iMac datoru.
Uzziniet vairāk. Lai uzzinātu vairāk par šo procesu, skatiet Informācijas pārsūtīšana uz jaunu Mac datoru, izmantojot Migration Assistant.
Pierakstīšanās ar Apple ID un datora konta iestatīšana
Pierakstieties ar savu Apple ID. Kad iestatīšanas laikā pierakstāties ar savu Apple ID, varat saņemt verifikācijas kodu citās savās Apple ierīcēs. Lai turpinātu, ievadiet verifikācijas kodu savā jaunajā iMac datorā. Ja nesaņemat kodu vai jums nav ierīces, varat izvēlēties, ka verifikācijas kods tiek nosūtīts jums īsziņā vai nosaukts tālruņa zvana laikā. Ja nevarat izmantot tālruņa numuru, kas saistīts ar jūsu Apple ID, izvēlieties “Can’t use this number” un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus.
Ja jums ir nepieciešams izveidot Apple ID, izvēlieties Create new Apple ID. Ja esat aizmirsis savu Apple ID vai paroli, izvēlieties Forgot Apple ID or password.
Ja nevēlaties pierakstīties ar Apple ID vai izveidot to, noklikšķiniet uz Set Up Later. Pēc iestatīšanas varat pierakstīties ar Apple ID vai izveidot jaunu Apple ID. Atveriet System Settings, tad sānjoslā noklikšķiniet uz Sign in with your Apple ID.
Piezīme. Kad esat pierakstījies ar savu Apple ID, jums ir jāizlasa noteikumi un nosacījumi un jāpiekrīt tiem. Tad atzīmējiet izvēles rūtiņu, noklikšķiniet uz Agree un turpiniet.
Izveidojiet datora kontu. Pievienojiet savu vārdu, izveidojiet konta nosaukumu un paroli, ko vēlāk varat izmantot, lai atbloķētu savu iMac datoru vai apstiprinātu citas darbības. Varat pievienot papildu norādi, kas palīdzēs atgūt datora konta paroli, ja to aizmirsīsiet. Lai mainītu konta pieteikšanās attēlu, noklikšķiniet uz tā, tad izvēlieties opciju.
Piezīme. Jūsu datora konts nav jūsu Apple ID, lai gan, ja kādreiz aizmirstat paroli Mac datora atbloķēšanai, varat izmantot savu Apple ID, lai atiestatītu paroli, ja atlasāt šo iespēju iestatīšanas laikā.
Iestatiet šo kā savu jauno Mac datoru
Ja jau iestatījāt citu ierīci ar sistēmu macOS 12 vai jaunāku versiju, iOS 15 vai jaunāku versiju, iPadOS 15 vai jaunāku versiju, redzēsiet ātrās iestatīšanas paneli Make This Your New Mac. Ja jums nav Mac datora, iPhone tālruņa vai iPhone tālruņa ar pareizo programmatūras versiju, šī darbība netiek rādīta. (Vai neesat pārliecināts, kāda programmatūras versija ir jūsu Mac datorā, iPhone tālrunī vai iPad ierīcē? Skatiet Noskaidrojiet, kura macOS versija tiek izmantota jūsu Mac datorā vai iPhone tālruņa, iPad vai iPod ierīces programmatūras versijas noskaidrošana.)
Ja izmantojat Make This Your New Mac, varat izlaist vairākas iestatīšanas darbības, izmantojot jūsu iCloud kontā saglabātos iestatījumus. Lai izmantotu pašreizējos iestatījumus, noklikšķiniet uz Continue. Ja esat savienojis pārī Magic Keyboard tastatūru ar Touch ID, iestatīšanas process pāriet uz darbību Touch ID un Apple Pay iestatīšana. Ja izmantojat pašreizējos iestatījumus un neesat savienojis pārī Magic Keyboard tastatūru ar Touch ID, iestatīšanas process ir pabeigts, skatiet Papildaprīkojuma pievienošana iMac datoram.
Ja vēlaties pielāgot sava jaunā iMac datora iestatījumus, noklikšķiniet uz Customize Settings un pārejiet pie nākošās darbības.
Pielāgojiet Mac datora privātuma un drošības iestatījumus, ieslēdziet Screen Time un veiciet citas darbības
Iespējojiet Location Services. Izvēlieties, vai ļaut tādām lietotnēm kā Maps izmantot jūsu Mac datora atrašanās vietu. Lai vēlāk mainītu Location Services iestatījumus, atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Privacy & Security, tad noklikšķiniet uz Location Services un izvēlieties opcijas.
Ja neizvēlaties iespējot atrašanās vietu pakalpojumus, redzēsiet ekrānu, kurā izvēlēties laika joslu.
Kopīgojiet analīzes datus ar Apple un izstrādātājiem. Izvēlieties, vai nosūtīt diagnostikas datus un citus datus Apple, kā arī to, vai Apple var kopīgot avāriju un lietojuma datus ar izstrādātājiem. Lai vēlāk mainītu šos iestatījumus, atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Privacy & Security, noklikšķiniet uz Analytics & Improvements (iespējams, būs jāritina) un izvēlieties opcijas.
Iestatiet Screen Time. Screen Time ļauj skatīt iMac datora dienas un nedēļas lietojuma informāciju, iestatīt ierobežojumus, cik ilgi drīkstat izmantot noteiktas lietotnes, pārvaldīt, cik ilgi bērni izmanto datoru, kā arī veikt citas darbības. Lai ieslēgtu Screen Time, noklikšķiniet uz Continue; pretējā gadījumā noklikšķiniet uz Set Up Later. Ja izvēlaties veikt iestatīšanu vēlāk, atveriet System Settings un sānjoslā noklikšķiniet uz Screen Time, lai izvēlētos opcijas. Opcijas un detalizētu informāciju skatiet Funkcija Screen Time Mac datorā.
Aizsargājiet datus ar FileVault. FileVault palīdz aizsargāt datus. Iestatīšanas laikā varat izvēlēties ieslēgt FileVault, lai aizsargātu datus, kā arī varat atļaut atbloķēt disku ar iCloud kontu, ja aizmirstat paroli. Lai uzzinātu vairāk par FileVault un tā iestatīšanu vēlāk, ja nevēlaties veikt iestatīšanu tagad, skatiet Mac datu šifrēšana ar FileVault.
Iespējojiet Siri un funkciju "Hey Siri." Varat ieslēgt pakalpojumu Siri un funkciju “Hey Siri” (lai varat izteikt mutiski savus Siri vaicājumus) iestatīšanas laikā. Lai iestatītu Siri, noklikšķiniet uz Enable Ask Siri. Lai iestatītu funkciju “Hey Siri”, pēc pieprasījuma izrunājiet vairākas Siri komandas. Lai vēlāk ieslēgtu Siri un “Hey Siri”, atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Siri & Spotlight un izvēlieties opcijas. Lai uzzinātu vairāk par funkciju Siri, skatiet Lietotne Siri Mac datorā.
Varat arī izvēlēties kopīgot audio ar Apple, lai uzlabotu funkciju Siri. Vēlāk vienmēr varat mainīt, vai kopīgot audio. Atveriet System Settings, sānjoslā noklikšķiniet uz Privacy & Security, noklikšķiniet uz Analytics & Improvements (iespējams, būs jāritina) un izvēlieties opcijas.
Touch ID un Apple Pay iestatīšana
Piezīme. Šīs darbības ir redzamas, ja esat savienojis pārī Magic Keyboard tastatūru ar Touch ID.
Iestatiet Touch ID. Touch ID varat pievienot pirksta nospiedumu, ko varat izmantot, lai atbloķētu savu iMac datoru, autorizētu pirkumus ar Apple Pay un pierakstītos dažās trešās puses lietotnēs. Izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai iestatītu Touch ID. Lai iestatītu Touch ID vēlāk vai pievienotu papildu pirkstu nospiedumus, atveriet izvēlni System Settings, pēc tam sānjoslā noklikšķiniet uz Touch ID & Password. Lai pievienotu pirkstu nospiedumu, noklikšķiniet uz un veiciet ekrānā norādītās darbības.
Papildinformāciju sk. macOS lietošanas pamācības sadaļā Touch ID izmantošana Mac datorā.
Iestatiet funkciju Apple Pay. Ja iestatāt Touch ID, varat iestatīt Apple Pay un pievienot debetkarti, kredītkarti vai veikala karti, kuru var izmantot pirkumu veikšanai ar Touch ID. Ievadiet kartes informāciju un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus. Ja jau izmantojat karti multivides satura iegādei, varat vispirms saņemt aicinājumu apstiprināt šo karti.
Lai iestatītu funkciju Apple Pay vai pievienotu papildu kartes vēlāk, atveriet izvēlni System Settings, pēc tam noklikšķiniet uz Wallet & Apple Pay. Izpildiet ekrānā prasītās darbības, lai iestatītu funkciju Apple Pay.
Piezīme. Kartes izsniedzējs nosaka, vai jūsu karte ir piemērota izmantošanai ar funkciju Apple Pay, un var pieprasīt sniegt papildinformāciju, lai pabeigtu verifikācijas procesu. Ar funkciju Apple Pay var izmantot daudzas kredītkartes un debetkartes. Lai saņemtu informāciju par Apple Pay pieejamību un pašreizējiem kredītkaršu izsniedzējiem, sk. Apple atbalsta rakstu Apple Pay participating banks.
Darbvirsmas noformējuma iestatīšana
Izvēlieties izskatu. Darbvirsmas noformējumam varat izvēlēties opcijas Light, Dark vai Auto. Ja vēlāk vēlaties mainīt iestatīšanas laikā veikto izvēli, atveriet izvēlni System Settings, noklikšķiniet uz Appearance, pēc tam atlasiet opciju. Varat arī iestatīt citus noformējuma iestatījumus, piemēram, izcēluma krāsu vai sānjoslas ikonu lielumu.
Piezīme. Ja izvēlaties veikt ātro iestatīšanu, izmantojot Make This Your New Mac, izlaidiet šo darbību.
Iestatīšana ir pabeigta
Jūsu jaunais iMac dators ir gatavs lietošanai. Nākamās darbības skatiet Kad esat pabeidzis iMac datora iestatīšanu.