Навігація у Finder
Скористайтеся жестами або командами VoiceOver, щоб відкривати вікна Finder та взаємодіяти з ними. За допомогою скорочень Finder можна працювати з файлами та папками.
Перш ніж розпочати, упевніться, що фокус клавіатури і курсор VoiceOver синхронізовані. Докладну інформацію наведено в статті Настроювання чи вимкнення взаємодії курсорів.
Примітка. VO відображає модифікатор VoiceOver.
Відкривання вікна Finder
Виконайте одну з наведених нижче дій.
Перейдіть до панелі Dock, натиснувши VO-D або двічі торкнувшись нижнього краю трекпеда. Потім перейдіть до Finder (це перший елемент на панелі Dock). Якщо вікно Finder ще не відкрите, натисніть клавішу Return.
Перейдіть до смуги меню, натиснувши VO-M або двічі торкнувшись верхнього краю трекпеда. Для пересування в меню Finder користуйтеся клавішею зі стрілкою вправо.
Відкрийте селектор програм, натиснувши VO-F1-F1 або двічі торкнувшись лівого краю трекпеда. Виберіть Finder у селекторі програм.
Також можна використовувати скорочення macOS: утримуючи натисненою клавішу Command, натискайте клавішу табуляції, доки не почуєте слово «Finder».
Навігація у вікні Finder
Переміщуйтесь у вікні Finder, натискаючи VO-клавішу зі стрілкою вправо або VO-клавіша зі стрілкою вліво, доки не почуєте: «Панель інструментів», а тоді взаємодійте з панеллю інструментів.
На панелі інструментів натискайте VO-клавіша зі стрілкою вправо, доки не почуєте: «Група перемикачів перегляду», після чого можна працювати з цим елементом керування. Натискайте VO-клавіша зі стрілкою вправо, доки не почуєте назву перегляду («Іконками» або «Списком»), який потрібно використовувати.
Вибравши перегляд, зупиніть взаємодію з групою перемикачів перегляду та панеллю інструментів, а потім переміщуйтесь у вікні, натискаючи VO-клавіша зі стрілкою вправо, доки не почуєте: «Бокова панель».
Увійшовши до бокової панелі, переходьте вниз у списку елементів на боковій панелі (натисніть VO-клавіша зі стрілкою вниз). Почувши назву потрібного елемента, натисніть VO-J, щоб перейти до нього у браузері перегляду; тепер із ним можна працювати.
Щоб перейти, якщо ви використовуєте жести VoiceOver, утримуйте палець на трекпеді та натисніть клавішу Control.
Перейдіть до елемента, який потрібно відкрити, і виберіть його за допомогою методу для перегляду, який зараз використовується.
Перегляд іконками: перейдіть до потрібного елемента за допомогою клавіш зі стрілками.
Перегляд списком: для переміщення вниз рядками списку натискайте VO-клавіша зі стрілкою вниз. Щоб розгорнути або згорнути папку, натисніть VO-\. Щоб перемістити курсор VoiceOver у рядку та почути інформацію про елемент, натисніть VO-клавіша зі стрілкою вправо. Також можна натиснути VO-R, щоб озвучити весь рядок одразу.
Перегляд стовпчиками: для переміщення списком вниз, доки не буде знайдено потрібну папку або файл, використовуйте клавішу зі стрілкою вниз. Для переходу до підпапок натисніть клавішу зі стрілкою вправо.
Перегляд Cover Flow: для перегортання елементів у верхній частині та автоматичного переміщення по відповідних рядках списку в нижній частині натискайте клавішу зі стрілкою вліво або вправо.
Знайшовши потрібний елемент (файл або папку), відкрийте його за допомогою скорочення Finder: Command-O або Command-клавіша зі стрілкою вниз.
Якщо ви виберете псевдонім, файл або папку, на відкриття яких у вас немає дозволу, VoiceOver повідомить про це.
Використання скорочень Finder
Щоб відкрити вибраний елемент, натисніть Command-O або Command-клавіша зі стрілкою вниз.
Щоб перейти до елемента, який є батьківським для вибраного елемента (наприклад, до папки, що містить вибрану вами папку), натисніть Command-клавіша зі стрілкою вгору.
Щоб додати вибраний елемент на бокову панель Finder, натисніть Control+Command+T.
Щоб додати вибраний елемент на панель Dock, натисніть Control+Shift+Command+T.
Для спрощення навігації можна тимчасово сховати панель інструментів і бокову панель у вікні Finder. Щоб сховати або показати панель інструментів, натисніть Alt-Command-T. Щоб сховати або показати бокову панель, натисніть Alt-Command-S.