Використання дисплеїв Брайля з VoiceOver на Mac
Якщо під’єднати до комп’ютера Mac підтримуваний дисплей Брайля, VoiceOver виявить його та почне надсилати на нього інформацію про те, що відображається на екрані. До комп’ютера Mac можна під’єднати кілька дисплеїв Брайля, і всі вони одночасно відображатимуть один і той самий вміст. Це може бути зручно, якщо комп’ютер використовується у класній кімнаті. Ви можете зробити власні настройки для дисплея у категорії «Брайль» в Утиліті VoiceOver та визначити рівень детальності в категорії «Детальність».
Відкрити Утиліту VoiceOver для мене
Нескорочений і скорочений шрифт Брайля
Стандартно VoiceOver відображає ввід і вивід використовуючи 8 точок брайль-дисплея, однак в утиліті VoiceOver можна вибрати інший режим.
6 крапок: VoiceOver автоматично перетворює кожне слово, яке ви вводите на дисплеї Брайля, після того, як буде визначено, що ви завершили слово або натиснули пробіл на дисплеї Брайля.
Спрощений шестикрапковий режим: VoiceOver динамічно змінює дисплей під курсором зі скороченого до нескороченого режиму Брайля, щоб можна було простіше читати і редагувати, а коли ви перемістите курсор, змінюється назад на скорочений режим.
8 крапок: VoiceOver автоматично перетворює кожний символ, який ви вводите на дисплеї Брайля.
Панорамування ліній
Стандартно VoiceOver відображає декілька елементів на дисплеї Брайля, не тільки у фокусі курсору VoiceOver. Наприклад, коли курсор VoiceOver установлено на елементі вікна, дисплей Брайля відображає й інші елементи, такі як іконки, прапорці та спливні меню, а також текст ліворуч і праворуч від елемента в курсорі VoiceOver. В параметрах утиліти VoiceOver можна змінити це налаштування, щоб відображався лише елемент у курсорі.
Якщо рядок заширокий і не вміщується на дисплей Брайля, то рядок можна «панорамувати», натискаючи кнопки «вліво» або «вправо» на дисплеї. Під час панорамування вліво або вправо рух здійснюється відповідно до числа клітинок (включно з клітинками стану), які містить дисплей. Під час переміщення курсору VoiceOver дисплей Брайля за необхідності виконує панорамування для слідування за курсором і навіть виконує перехід на попередній або наступний рядок.
Можна призначити клавішам брайль-дисплея команди, які визанчають, чи VoiceOver автоматично переходитиме до наступного рядка під час панорамування; можна задати тривалість очікування VoiceOver перед автоматичним переходом.
Стандартно VoiceOver переносить довгі слова, що не вміщуються в поточний рядок, на наступний рядок, що з‘являється після панорамування.
Крапки 7 і 8
Якщо в утиліті VoiceOver увімкнено опцію відображення кількох елементів на дисплеї Брайля, VoiceOver піднімає крапки 7 і 8, щоб указати розташування курсору VoiceOver і виділений текст, у разі редагування чи виділення тексту. VoiceOver указує розташування курсору вибору тексту, що має назву «I-beam», виділяючи миготінням крапку 8 клітинки Брайля перед курсором виділення тексту та крапку 7 клітинки Брайля після курсору виділення тексту.
Клітинки стану
VoiceOver надає додаткову інформацію про те, що відбувається на екрані, використовуючи три клітинки стану. Можна настроїти кількість клітинок стану, які потрібно використовувати, і їх розташування на дисплеї Брайля. Наприклад, можна використовувати клітинку, яка показує стан тексту, і встановити її розташування в лівій частині дисплея.
Якщо ваш дисплей Брайля має клавіатуру, що працює за методом Перкінса, за її допомогою можна вводити текст.