Energy Company of Ukraine (ECU)

Energy Company of Ukraine (ECU)

Генерація електроенергії

ENERGY SUPPLY AND TRADING

Про нас

Energy Company of Ukraine ("ECU") is a state-owned wholesale energy supply and trading company. JSC "ECU" operates in both domestic and CEE energy markets. It runs the largest balancing group in Ukraine and provides power to the strategic industrial clients. Its portfolio of clients represent 10% of Ukraine GDP.

Вебсайт
https://ecu.gov.ua
Галузь
Генерація електроенергії
Розмір компанії
51-200 працівників
Штаб-квартира
Київ
Тип
Державна установа

Регіони

Працівники у Energy Company of Ukraine (ECU)

Оновлення

  • ЕКУ разом із Асоціацію «СІГРЕ – Україна» та Асоціацією малих міст України (АММУ) підтримуватимуть територіальні громади України у розвитку розподіленої генерації для покриття термінових потреб в електроенергії. 19 грудня сторони підписали меморандум, що передбачає створення Проєктного офісу, на базі якого представники муніципалітетів зможуть отримати весь комплекс необхідних послуг щодо розвитку нових енергетичних потужностей – від формування проєктної ідеї до супроводу комерційної діяльності в енергоринку. Підписанти меморандуму зазначають, що громади відіграють важливу роль у створенні нових енергетичних потужностей для безперебійної роботи критичної інфраструктури і забезпечення життєво необхідних послуг для людей. Водночас, щоб ефективно розвивати розподілену генерацію, громади потребують професійної підтримки, адже зазвичай не мають потрібного профільного досвіду, експертизи та ресурсів. «Взаємодія із громадами в межах Проєктного офісу відбуватиметься на базі створеної АММУ платформи «Супермаркет Рішень для громад», якою користується понад 13 тисяч резидентів – працівників муніципалітетів», – зазначив Павло Козирєв, голова Асоціації малих міст України. «У межах співпраці ЕКУ, як Оператор розподіленої генерації, надаватиме громадам комплексні консультаційні послуги на всіх етапах планування і реалізації енергетичних проєктів. Це включатиме вибір технічних рішень, створення економічних моделей та підтримку в отриманні необхідних дозволів. Більше того, ми плануємо запустити одну з перших агрегованих груп в Україні, здатну взяти на себе операційне та комерційне управління об'єктами розподіленої генерації, що включає планування навантаження, диспетчеризацію, купівлю та продаж електроенергії, оптимізацію небалансів», – сказав Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ. «Маючи в своєму складі одних із найдосвідченіших технічних експертів, СІГРЕ-Україна готова допомагати громадам у складних питань, пов’язаних безпосередньо з вибором і експлуатацією обладнання», – Олександр Светелік, президент Асоціації «СІГРЕ-Україна».

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Територіальні громади та середній бізнес як нові учасники енергетичного ринку стають головними рушіями розвитку розподіленої генерації в Україні. Водночас їм потрібна професійна підтримка для успішної реалізації енергетичних проєктів. Таку думку висловив радник генерального директора ЕКУ Олександр Кісільов під час панельної дискусії на Get Business Festival, що зібрав понад тисячу підприємців з різних сфер. «Реалізуючи на базі ЕКУ концепцію Оператора розподіленої генерації, ми прагнемо підтримати громади та бізнес у розвитку власних енергетичних потужностей. Співпрацюючи з нами, громади та інвестори отримують комплексний супровід – від економічного обґрунтування проєкту до його впровадження та ефективного управління», – зазначив він. ЕКУ вже співпрацює з національними та іноземними інвесторами у проєктах відновлювальної енергетики та газової генерації. Команда компанії об’єднує фахівців із проєктного менеджменту, економіки, трейдингу та нормативного регулювання, які разом мають понад 500 років досвіду роботи на українському енергоринку. Щодо технічних питань реалізації проєктів, ЕКУ взаємодіє з провідними партнерськими організаціями. Незабаром компанія оголосить про нову співпрацю з організацією, яка об'єднує технічних експертів з багаторічним досвідом. «Наша мета – щоб інвестори у розподілену генерацію, навіть без попереднього досвіду в енергетиці, могли мати професійну підтримку у питаннях реалізації проєктів. Це дозволить отримати оптимальний результат – як у стабільному енергопостачанні, так і в генеруванні додаткового доходу», – підсумував Олександр Кісільов.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Vitaly Butenko, CEO of ECU, presented the concept of a national operator of distributed generation at the ReBuild Ukraine 2024 conference in Warsaw. For Ukraine, transitioning to distributed generation is no longer optional; it is a mandatory strategic approach to ensure the long-term resilience, sustainability, and economic prosperity of the nation's energy sector. Ukraine's shift toward distributed generation presents several challenges, including intricate technical issues, complex legal and regulatory procedures, a shortage of expertise in the energy market, and a considerable depletion of qualified human capital required to develop, operate, and commercialize distributed generation projects. Additionally, the rise of numerous new participants in Ukraine's energy market poses challenges to system balancing and stability. While the direction is clear and supported by all key stakeholders, both domestic and international, the path ahead remains complex and challenging. This poses a risk to the successful, scalable, and sustainable implementation of distributed generation projects in Ukraine within the specified timeline. The company plans to offer comprehensive consulting services to variouse stakeholders in distributed generation during the project implementation phase. This will include selecting technical solutions, creating economic models, and providing support for obtaining the necessary permits. ECU is planning to launch one of the first aggregated groups in Ukraine, which will offer services for the operational and commercial management of distributed generation facilities. These services will include load scheduling, dispatching, purchasing and selling electricity, and optimizing imbalances. "Distributed generation is crucial for the country's energy strategy and needs a systematic approach. With experience supporting Ukrainian and foreign investors in energy projects, ECU has made this a separate business focus. We aim to shape Ukraine's new energy landscape through distributed generation, enhancing power system reliability and providing stable income for owners and investors," said Vitaly Butenko, CEO of JSC Energy Company of Ukraine (ECU).

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Співпраця з професійним трейдером здатна суттєво покращити економіку проєктів із встановлення систем накопичення енергії (energy storages). Про це сказав Віталій Шубін, радник генерального директора ЕКУ, під час конференції "Ефективні рішення для відбудови енергетичного сектору". У цілому, в найближчі шість років Україна ставить собі за мету збудувати 656 МВт * систем накопичення енергії. З одного боку, вони гратимуть роль найбільш затребуваних сьогодні маневрових потужностей. З другого – їх розбудова не лише збільшуватиме відпуск зеленої електроенергії в енергосистему, а й створюватиме умови для залучення інвестицій в нові СЕС, ВЕС і біоенергетичні проєкти. Водночас, поки що відомо лише про кілька пілотних проєктів систем накопичення енергії в Україні. Що стримує інвесторів від масового розгортання energy storages? Як говорилося на заході, ключовою перепоною для масового будівництва систем накопичення енергії залишається економіка проєктів. У середньому норма прибутку (IRR) у їх випадку є нижчою від інших проєктів в енергетиці. Покращити економіку можуть: перегляд цінових обмежень на внутрішньому ринку України, поступове зменшення вартості обладнання, а також ефективна комерційна діяльність. Останнього можна досягнути в кооперації з професійним трейдером, який здатен не лише допомогти з вибором оптимального формату роботи на ринку, але й також взяти на себе комерційне управління активом. «Зважаючи на важливість розвитку розподіленої генерації для майбутнього енергетики України, ЕКУ розглядає її як один із стратегічних напрямів своєї діяльності. Ми впевнені, що проєкти за цим напрямом будуть сталими лише тоді, коли генеруватимуть дохід своїм власникам, – зазначив Віталій Шубін. – ЕКУ пропонує інвесторам у розподілену генерацію підтримку на всіх етапах створення нових потужностей – від ідеї до комерційних операцій. На етапі підготовки до реалізації проєкту це створення економічних моделей і укладення договорів про викуп електроенергії, що дає можливість компаніям прогнозувати потік грошових коштів і залучати кредитні кошти на будівництво. Після введення об’єкту в експлуатацію ми готові брати на себе його диспетчеризацію, гарантуючи оптимальне навантаження та відпуск електроенергії. Зрештою, ми викуповуємо і продаємо вироблену електроенергію, а також оптимізуємо її небаланси, забезпечуючи максимально можливий економічний ефект». * відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • ECU and the project "State-Owned Enterprise Reform Activity" ( SOERA), funded by USAID and UKaid, have signed a memorandum of cooperation. Experts from the program will support ECU in implementing international corporate governance standards and further digitalizing the company. The support for corporate governance will encompass the adoption of international standards in the organization of ECU's supervisory board, including the digitalization of its functions. The memorandum also outlines the enhancement of ECU’s risk management and internal control systems, which are essential for successful trading operations. Additionally, SOERA experts will contribute to the development of ECU's ESG policy. In the area of digitalization, the plan includes updating and implementing ECU’s IT strategy, along with acquiring the necessary licenses and equipment. "State-owned companies must serve as powerful and reliable instruments for implementing government strategy aimed at developing Ukraine’s economy, especially during wartime, when other opportunities are severely limited. In this context, transparency and independence in corporate governance are crucial, as they directly impact a company's ability to attract investment and financial aid to strategic sectors of the economy. The cooperation between ECU and SOERA is an important step toward establishing a modern corporate governance system at ECU. This will enhance the company's resilience, competitiveness, and transparency for external strategic partners and investors in Ukraine's energy sector," said Vitaly Butenko, CEO of ECU. "The adoption of international corporate governance standards, supported by donors, will have a transformative effect on both the company and the state’s economy. For ECU, it will strengthen transparency, accountability, and competitiveness. For other state-owned enterprises, it will serve as a catalyst and model for fostering a culture of effective corporate governance," concluded Nataliia Panova, Deputy Head of the State Property Fund of Ukraine. --- ЕКУ і проєкт «Діяльність у рамках реформи державних підприємств» (SOERA), фінансованої USAID і UKaid, підписали меморандум про співробітництво. Експерти програми нададуть підтримку ЕКУ у впровадженні міжнародних стандартів корпоративного управління, а також подальшій цифровізації компанії. Підтримка за напрямом корпоративного управління включатиме впровадження міжнародних стандартів в організацію роботи наглядової ради ЕКУ, у тому числі, цифровізацію її функцій. Меморандумом також передбачено розвиток систем управління ризиками і внутрішнього контролю ЕКУ, які є важливими складовими успішної трейдингової діяльності. Окрім того, експерти SOERA долучаться до розроблення ESG-політики ЕКУ. За напрямом цифровізації передбачається актуалізація IT-стратегії ЕКУ та її впровадження, включаючи придбання необхідних ліцензій і обладнання.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • On September 26, the Supervisory Board of the state energy trader JSC "Energy Company of Ukraine" (ECU) held its first meeting. Peter Styles, a specialist with over 30 years of experience in managing energy businesses, setting up trading operations, and defining electricity market design in Europe, was elected as the Chairman of the Supervisory Board. “At the head of the Supervisory Board of ECU, I will make every possible effort to harness the company's potential for providing a reliable and sustainable energy supply to consumers in Ukraine. It is important during this extremely challenging time to continue modernizing Ukraine's energy sector through closer integration with European markets and the implementation of new technological solutions,” said Peter Styles. At the first meeting, the Supervisory Board also decided to establish its committees and elected their members and leaders. "ECU exemplifies a state-owned company that, even in wartime, continues to grow and achieve results thanks to strong management and a dedicated team. We hope that the establishment of the Supervisory Board will further enhance ECU's contribution to Ukraine’s energy security and to the state budget," said Nataliia Panova, Deputy Head of the State Property Fund of Ukraine. --- Наглядова рада державного енерготрейдера АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») 26-го вересня провела своє перше засідання. За його результатами головою наглядової ради обрано Пітера Стайлза – фахівця з понад 30-річним досвідом в управлінні енергетичними бізнесами, трейдингових операціях і регулюванні енергоринків в Європі. «На чолі наглядової ради ЕКУ я докладатиму всіх можливих зусиль, щоб використати потенціал компанії для надійного і сталого енергозабезпечення споживачів України. В цей надскладний час важливо продовжувати модернізацію енергетики України через її тіснішу інтеграцію з європейськими ринками і впровадження нових технологій», – зазначив Пітер Стайлз. На першому засіданні також було ухвалено рішення про створення комітетів наглядової ради, обрано їх членів та керівників. «ЕКУ є прикладом державної компанії, якій навіть в умовах війни вдається розвиватися і досягати результатів завдяки сильному менеджменту і команді. Ми сподіваємося, що початок роботи наглядової ради створить нові ефекти від діяльності ЕКУ для енергетичної безпеки України, а також наповнення державного бюджету», – сказала Наталія Панова, заступниця Фонду державного майна України.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Цільовий імпорт електроенергії – один із способів як бізнесу і підприємствам уникати відключень світла. Для кого саме доступна така опція, які нюанси треба враховувати та скільки це коштує? Про це в колонці для видання Delo.ua розповідає Олександр Северін, начальник департаменту торгівлі електроенергією ЕКУ. ЕКУ була однією із перших компаній, яка почала надавати послугу з цільового імпорту електроенергії для великих споживачів у опалювальний сезон 2022-2023. Після масованих обстрілів енергетики навесні 2024-го ми її відновили. Тож маючи великий практичний досвід, ділимося ним з вами. Деталі – в першому коментарі!

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • ЕКУ починає надавати послугу з комерційного обліку електроенергії промисловим споживачам. Це можливість для клієнтів заощаджувати кошти на закупівлі енергоресурсів за рахунок використання сучасних технологій для забезпечення максимальної точності даних про споживання електроенергії. Комерційний облік дає змогу компаніям отримувати дані про своє енергоспоживання у режимі реального часу. Це, з одного боку, допомагає компаніям заощаджувати на електроенергії самостійно. Маючи точні погодинні дані, підприємства можуть вживати заходи для оптимізації обсягів свого споживання. З іншого боку, додаткову економію для них може створювати постачальник електроенергії. Адже, точніше прогнозуючи споживання електроенергії клієнтом завдяки історичним даним та оперативній інформації з приладів обліку, постачальник може пропонувати кращі умови для співпраці. Це також дає додаткові можливості для підвищення рівня оптимізації небалансів електроенергії, які виникають у споживачів. Для надання послуги ЕКУ розгорнула спеціальну IT-інфраструктуру, створила команду фахівців і отримала реєстрацію про статус постачальника послуг комерційного обліку (ППКО). Компанія надаватиме послугу як своїм чинним клієнтам, так і іншим споживачам електроенергії, які встановили необхідні прилади для її обліку. «Зусилля нашої команди спрямовані на забезпечення українського бізнесу і підприємств сучасними послугами та технологіями для ефективного використання енергоресурсів. В умовах надскладної ситуації в енергетиці та дефіциту електроенергії, це важливий інструмент збільшення надійності і доступності енергопостачання», – заначив Віталій Бутенко ( Vitaly Butenko ), генеральний директор ЕКУ. АСКОЕ також є необхідною умовою надання послуги цільового імпорту. В її межах компанії, споживаючи імпортну електроенергію, можуть зменшувати тривалість планових відключень електроенергії.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Кабінет Міністрів України погодив подання Фонду державного майна України про призначення Наглядової ради ЕКУ. За результатами конкурсного відбору до її складу увійшли троє незалежних членів, ще два представники делеговано державою. Незалежними членами наглядової ради ЕКУ стали Пітер Стайлз, що має багаторічний досвід в трейдингу енергоресурсами на європейських ринках, Абдулла Коксаль, топ-менеджер компаній з дистрибуції і постачання електроенергії, Олександр Мужель, експерт у залученні міжнародного фінансування для енергетичних компаній. Членами наглядової ради від держави призначено заступників голови Фонду державного майна України Оксану Осьмачко та Ігоря Тимошенко. «ЕКУ за короткий термін стала одним із лідерів енергетичного трейдингу в Україні і №1 за рівнем прибутку і сплачених державі дивідендів серед усіх підприємств в управлінні Фонду державного майна. Та я переконаний, що це лише початок, враховуючи професійність її команди і амбітну стратегію. Формуючи наглядову раду ЕКУ, ФДМУ ставив перед собою завдання створити можливості для зайняття компанією нових позицій на внутрішньому і зовнішньому ринках. У висококонкурентному відборі на посади незалежних членів ми змогли відібрати кандидатів, досвід яких здатен дати ЕКУ нові імпульси для розвитку. Їх досвід у роботі на європейських ринках електроенергії, у залученні міжнародного фінансування, управлінні успішними енерготрейдинговими та енергопостачальними компаніями посилить державну компанію», – зазначив Віталій Коваль, голова Фонду державного майна України. Деталі новини – в першому коментарі.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення
  • Державний енерготрейдер ЕКУ пройшов аудит фінансової звітності за 2023 рік. Незалежним аудитором виступив український підрозділ PricewaterhouseCoopers ( PwC) – ТОВ АФ «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)». «Щорічний незалежний аудит авторитетною компанією з «великої четвірки» є одним із важливих елементів, який підтверджує відданість ЕКУ принципам прозорості та конкурентності. Дотримуючись європейських стандартів у роботі, ми прагнемо зміцнити довіру з боку українських і міжнародних партнерів, а також забезпечити стале зростання бізнесу», – зазначив Віталій Бутенко ( Vitaly Butenko), генеральний директор ЕКУ. За підсумками 2023 року, дивіденди, податки і збори ЕКУ до оплати в бюджет України сягають понад 200 млн грн.

    • Немає альтернативного текстового опису для цього зображення

Схожі сторінки