Pripovedovanje pravljic potrošnikom

Pripovedovanje pravljic potrošnikom

Osnovna košarica živil za 16 EUR in drobiž je pripovedovanje pravljic potrošnikom.  

Koliko bi vas, mislite, stalo, če greste danes v trgovino in kupite kruh, goveje meso, jabolka, jajca, jogurt, krompir, maslo, moko, piščančje meso, sir gavda, sladkor, sončnično olje, sveže mleko, svinjsko meso in testenine v količinah, kot jih določa košarica osnovnih živilskih izdelkov. 

Pod 30 evrov bo težko.  No, med tem pa nam trgovci v okviru nacionalnega projekta, ki ga bomo za potrebe tega prispevka prijazno poimenovali Pripovedujemo pravljice našim potrošnikom, vsak teden znova zatrjujejo, da je navedeno mogoče kupiti za 16 evrov in drobiž. Teoretično. V praksi pa je na policah prvih pet minut nekaj teh primerkov živil iz košarice po navedenih cenah, toliko da ni mogoče reči, da ne obstajajo. Dejansko pa potrošnikom ti izdelki niso na voljo in primerljive izdelke kupujejo nekajkrat dražje. 

Zaupanje potrošnikov je ključnega pomena za uspeh. Če imajo potrošniki občutek, da jim trgovci pripovedujejo pravljice, bodo izgubili zaupanje. To posledično vodi v izgubo ugleda, izgubo obstoječih strank, oteženega pridobivanja novih strank ter dolgoročno negativnega vpliva na poslovanje.

Za 2 kg primerljivih jabolk kupec tako ne plačuje več v centih kot navedeno v košarici, pač pa mora odšteti dva do tri evre. In tako je z vsakim primerljivim živilom iz osnovne košarice. Tistega po pravljičnih cenah namreč ni več na zalogi, primerljivi jogurt, moka, maslo, piščančje meso itd. pa so bistveno dražji. Govedina pa, odkar imamo to čudovito košarico, sploh redko priroma na police, pa še takrat po bistveno višjih cenah. Snovalci pravljičnega projekta imajo dober občutek, trgovci se trkajo po prsih, potrošnik pa za svoje nakupe plačuje več in več. Posledično je v njegovi košarici vedno manj. 

Pri oglaševanju je ključno, da so trgovci pošteni in pregledni glede ponudb, cen in razpoložljivosti izdelkov. Za gradnjo zaupanja je pomembno, da oglaševanje odraža dejansko stanje in da so ponudniki pripravljeni izpolniti obljube, ki jih dajejo svojim strankam.

No, če kateremu potrošniku (ne trgovcu!) vendarle uspe v eni trgovini nabaviti celotno košarico po oglaševanih cenah, mi lahko prinese vsa uvodoma navedena živila iz osnovne košarice za 16 evrov in drobiž. Z veseljem bom poravnala in objavila takšen račun. 

Trgovci, razvijajte odnose s strankami z mislijo na dolgoročno vzdržnost. Poslovanje na dolgi rok temelji na zaupanju, ki ga gradite skozi pošteno in etično ravnanje. Zagotavljanje poštenosti v odnosu do strank je edini dolgoročno vzdržen poslovni pristop, saj ustvarja trdne temelje za dolgoročen uspeh in zvestobo strank.

Ker #odnosi_s_strankami #resnična_skrb_za_stranke #ugled #zaupanje www.urednica.si, info@urednica.si

To view or add a comment, sign in

More articles by dr. Damjana Pondelek

Explore topics