Tähtis ohutusteave teie Maci kohta
HOIATUS: Käesolevate ohutusjuhiste eiramine võib põhjustada tulekahju, elektrilöögi või muid vigastusi või vigastada iMaci, kaableid või teisi seadmeid. Lugege enne iMaci kasutamist alltoodud ohutusteave läbi.
Käsitsemine. Paigutage iMac tugevale ja stabiilsele tööpinnale, mis võimaldab piisavat õhuventilatsiooni arvuti alt ning ümbert. Ärge suruge kunagi midagi ventilatsiooniavadest sisse. Teie iMac võib saada viga, kui see kukub maha, seda põletatakse, augustatakse või purustatakse või kui see puutub kokku vedelikega, õlidega ja määretega. Ärge kasutage vigastatud iMaci, näiteks mõranenud ekraaniga, sest see võib põhjustada vigastusi.
Kokkupuude vedelikega. Hoidke oma iMac eemal vedelikest, näiteks jookidest, õlidest, määretest, kraanikaussidest, vannidest, duššidest jne. Kaitske iMaci rõskuse, niiskuse ja niiskete tingimuste eest (näiteks vihm, lumi ja udu).
Toide. Ainus viis 24-tollise iMaci toite täielikuks väljalülitamiseks on selle toitejuhtme eemaldamine seinapistikupesast. Teiste iMaci mudelite puhul saate eemaldada toitejuhtme kas seinapistikupesast või arvuti küljest. Veenduge, et toitejuhe oleks lihtsasti ligipääsetav, et saaksite vajadusel eemaldada iMaci vooluvõrgust. Lahutage toitejuhe (tõmmates pistikust, mitte juhtmest) ning mis tahes järgmise tingimuse korral ühendage kõik kaablid lahti:
Toitejuhe või pisik praguneb või saab muul viisil viga.
Korpusele satub vedelikku.
iMac või toiteadapter on jäänud vihma kätte või liigselt niiskesse kohta.
iMac kukub maha ning selle korpus saab viga.
Kui kahtlustate, et iMac vajab hooldust või parandust.
Kui soovite korpust puhastada (kasutage ainult soovitatud toimingut, mida on kirjeldatud edaspidi selles juhendis).
Toite tehnilised andmed:
Pinge: 100 kuni 240 V vahelduvpinge
Voolutugevus: 2 A, maksimaalne
Sagedus: 50 kuni 60 Hz
HOIATUS: Teie vahelduvpinge toitejuhtmel on kolme klemmiga maandusega pistik (pistikul on maandusklemm). See pistik sobib ainult maandatud pistikupessa. Kui pistikut ei õnnestu sisestada pistikupessa, sest see on maanduseta, siis võtke ühendust kvalifitseeritud elektrikuga ning paluge paigaldada maandatud pistikupesa. Ärge üritage maandusklemmi eemaldada.
Kuulmiskahjustused. Kõrge helitugevusega heli kuulamine võib vigastada kõrvakuulmist. Taustamüra ning pidev kõrge helitugevusega heli kuulamine võivad tekitada tunde, et helid on vaiksemad kui tegelikkuses. Kasutage iMaciga ühilduvaid kuulareid või kõrvaklappe. Enne millegi kõrva asetamist lülitage heli taasesitus sisse ning kontrollige helitugevust. Vt. Heli ja kuulmine.
HOIATUS: Kuulmiskahjustuste vältimiseks ärge kuulake tugevat heli pika aja jooksul.
Parandamine. iMaci tohib hooldada ainult vastava koolitusega spetsialist. iMaci koost lahtivõtmine võib seda või teid vigastada. Kui proovite avada iMaci, siis riskite arvuti vigastamisega ning iMaci piiratud garantii ei hõlma selliseid vigastusi. Kui iMac vajab hooldust, saab viga, ei toimi korrektselt või sellesse satub vedelikke, siis võtke hoolduse asjus ühendust Apple'iga või Apple'i volitatud hoolduskeskusega. Vastava koolituseta isikute tehtud remonditööd või mitte-Apple'i varuosade kasutamine võib mõjutada seadme ohutust ja funktsionaalsust. Lisateavet hoolduse kohta leiate saidilt Maci parandamine ja hooldus.
Navigeerimine. Rakendus Maps, juhised ja asukohapõhised rakendused sõltuvad andmeteenustest. Nimetatud andmeteenused võivad muutuda ning need ei pruugi olla kõikides piirkondades saadaval, mis võib põhjustada kaartide, juhiste või asukohapõhise teabe puudumise, ebatäpsuse või lünklikkuse. Võrrelge pakutavat asukohapõhist teavet ümbruskonnaga ning erinevuste korral lähtuge liiklusmärkidest. Ärge kasutage neid teenuseid selliste tegevuste ajal, mis võtavad teie kogu tähelepanu. Järgige navigeerimise kasutamisel alati liiklusmärke ning vastavas piirkonnas kehtivaid seadusi ja eeskirju ning kasutage oma tervet mõistust.
Meditsiiniseadmete häired. iMac sisaldab osi ja raadioid, mis väljastavad elektromagnetkiirgust. Sellised elektromagnetväljad võivad segada meditsiiniseadmete (nt südamerütmurite ja defibrillaatorite) tööd. Enda meditsiiniseadme kohta kehtiva info hankimiseks ning selle teada saamiseks, kas meditsiiniseadme ja iMaci vahel on vajalik hoida turvalist distantsi (üle 15 cm), võtke ühendust oma arstiga ja meditsiiniseadme tootjaga. Kui kahtlustate, et iMac segab teie meditsiiniseadet, siis lõpetage iMaci kasutamine ning konsulteerige oma arstiga ning meditsiiniseadme tootjaga.
Meditsiinilised olukorrad. Kui teil peaks tekkima mõni meditsiiniline olukord, mis võib olla iMaciga seotud (näiteks haigushoog, teadvusekaotus, silmade väsimus või peavalu), siis konsulteerige enne iMaci kasutamist arstiga.
Korduvad liigutused. Kui teostate korduvaid tegevusi, näiteks iMaci abil trükkimine või mängimine, siis võite tunda ebamugavust oma kätes, käsivartes, õlgades, kaelas või muudes kehaosades. Kui tunnete ebamugavust, siis lõpetage iMaci kasutamine ja konsulteerige arstiga.
Oluliste tagajärgedega tegevused. iMac ei ole mõeldud kasutamiseks kohtades, kus seadme tõrked võivad põhjustada surma, vigastusi või keskkonnakahjusid.
Plahvatusohtlikud ja muud tundlikud keskkonnad. iMaci kasutamine potentsiaalselt plahvatusohtlikus keskkonnas võib olla ohtlik, eriti näiteks kohas kus õhk sisaldab tuleohtlikke kemikaale, gaase või peenosi (nt. tolmu, metallipulbrit või viljatolmu). iMaci viimine keskkonda, kus on kõrge tööstuskemikaalide kontsentratsioon, k.a aurustuvad veeldatud gaasid, nt heelium, võivad iMaci vigastada või kahjustada selle funktsionaalsust. Järgige kõiki silte ja toodud juhiseid.
Austraalia tarbijatele: vt. veebiohutuse ressursside veebisaiti.