Naujos „MacBook Pro“ funkcijos
„MacBook Pro“ su „Apple M1“ lustu yra pajėgus įrenginys, kuriame dar greičiau galite naudoti mėgstamas programas, taip pat – pažangias technologijas, įskaitant „Wi-Fi 6“ ir USB 4. Klaviatūros patobulinimai apima papildomas „Touch ID“ ir klavišo „Fn“ / „Globe“ funkcijas. Žr. temą „MacBook Pro“ klaviatūra „Magic Keyboard“ su „Touch Bar“ ir „Touch ID“.
„macOS Big Sur“ pasižymi nauja „Mac“ darbalaukio išvaizda, o darbalaukis yra lengvai integruojamas su kitais „Apple“ įrenginiais. Naujas dizainas apima pusiau permatomus „Dock“ ir meniu juostą, atnaujintas, bet pažįstamas piktogramas ir erdvesnius meniu. Viso aukščio šoninės juostos ir integruoti operacijos mygtukai palengvina naudojimąsi programomis. Atnaujinti netgi garsai, kuriuose girdite, kai gaunate pranešimą arba įspėjimą.
Naujas dizainas dar labiau supaprastina naršymą ir suteikia daugiau valdymo galimybių naudojant toliau nurodytas funkcijas.
„Control Center“: atnaujinta funkcija „Control Center“ vienoje vietoje pateikia visus mėgstamus meniu juostos elementus, todėl galite greitai pasiekti dažniausiai naudojamus valdiklius ir nuostatas (pvz., „Wi-Fi“, „AirDrop“ ir „Bluetooth“). Žr. temą „Mac“ funkcija „Control Center“.
„Notification Center“: perkurta funkcija „Notification Center“ pateikia pranešimus bei valdiklius viename stulpelyje. Galite pasirinkti, kurie valdikliai bus rodomi, ir atlikti veiksmus su pranešimais (pvz., atsakyti į el. laišką). Valdiklis „Weather“ yra dar tikslesnis ir įspėja apie pavojingas oro sąlygas arba žymius pasikeitimus. Žr. temą „Mac“ funkcija „Notification Center“.
„macOS Big Sur“ pasižymi ne tik nauja išvaizda – taip pat patobulintos toliau nurodytos programos.
„Safari“: mėgaukitės greitesne ir labiau jūsų poreikiams pritaikyta naršykle – atlikome didžiausią „Safari“ atnaujinimą nuo išleidimo 2003 m. Pritaikykite naršyklę savo poreikiams naudodami naują individualizuojamą pradžios puslapį ir raskite daug papildomų plėtinių iš „App Store“. Naršykite lengvai naudodami visiškai naujas svetainių piktogramas kortelėse ir kortelių peržiūros rodinius, kurie pateikiami virš kortelės užvedus žymiklį. Spustelėkite vertimo piktogramą ir greitai išverskite tinklalapius (beta versija) tarp septynių palaikomų kalbų. Be to, į „Safari“ įtraukta nauja privatumo ataskaita, nurodanti, kaip saugomas jūsų privatumas įvairiose naršomose svetainėse. Greičiausia pasaulyje naršyklė „Safari“ naršymo ir dažnai lankomų svetainių įkėlimo greičiu lenkia „Chrome“ bei „Firefox“. Žr. temą Safari.
„Maps“: nauji atrinkti vadovai padės atrasti geriausias aplinkines vietas pavalgyti, apsipirkti ir apsilankyti – galite netgi patys kurti vadovus. Naudokite funkciją „Look Around“ ir peržiūrėkite tam tikrų miestų gatves interaktyviame trimačiame ekrane. Dabar galite planuoti dviračio maršrutą ir sužinoti apie aukštumą bei kliūtis arba galite suplanuoti elektrinės transporto priemonės maršrutą su įkrovimo stotimis ir peržiūrėti numatomą trukmę. Pateikiami pagrindinių oro uostų ir prekybos centrų patalpų žemėlapiai, todėl galite lengvai rasti restoranus, tualetus ir parduotuves. Žr. temą Maps.
„Messages“: nauji įrankiai supaprastina keitimąsi žinutėmis ir grupės pokalbių valdymą. Naudodami naujus „Messages“ efektus galite žinutes individualizuoti įtraukdami balionų, konfeti ir kt. Į pokalbį įtraukite „Memoji“ lipduką, kuris atitinka jūsų nuotaiką ir asmenybę, ir kurkite naujus „Memoji“ naudodami „Memoji“ rengyklę „Mac“ įrenginyje. Galite netgi greitai dalytis populiariais GIF arba vaizdais iš savo nuotraukų bibliotekos naudodami #images ir naują nuotraukų parinkiklį. Naujos grupės pokalbių funkcijos supaprastina bendravimą su šeima, draugais ir bendradarbiais. Prisekite mėgstamus pokalbius žinučių sąrašo viršuje, kad pasiektumėte juos greičiau. Atsakykite tiesiogiai į konkrečią žinutę ir priskirkite žinutę tam tikram asmeniui grupės pokalbyje tiesiog įvesdami asmens vardą. Nustatykite grupės pokalbio nuotrauką arba jaustuką ir jis bus bendrinamas su visais grupės nariais. Žr. temą Messages.
Į „macOS Big Sur“ taip pat įtraukta toliau nurodytų naujų funkcijų ir esamų funkcijų patobulinimų.
„AirPods“: „AirPods“ sklandžiai perjungia aktyvius įrenginius, kurie prijungti prie tos pačios „iCloud“ paskyros, todėl „AirPods“ naudoti su „Apple“ įrenginiais yra dar lengviau. „Mac“ įrenginyje galite spustelėti pranešimą ir perjungti garsą į kitą įrenginį. Įrenginius galima perjungti naudojant „AirPods Pro“, „AirPods“ (2 kartos), „Powerbeats“, „Powerbeats Pro“ ir „Beats Solo Pro“. Būtina turėti „iPhone“ ar „iPod“, kuriame veikia naujausia „iOS“ versija, „iPad“, kuriame veikia naujausia „iPadOS“ versija, arba „Mac“, kuriame veikia naujausia „macOS“ versija.
„Apple Arcade“: sužinokite, kokius žaidimus žaidžia jūsų „Game Center“ draugai, naudodami kortelę „Arcade“, ir peržiūrėkite savo pasiekimus bei tikslus žaidimų puslapiuose. Dabar į „Game Center“ įtraukta žaidime veikianti ataskaitų sritis, todėl galite lengvai matyti, kaip sekasi jums ir jūsų draugams. Žr. temą App Store.
Akumuliatorius: dabar į „MacBook Pro“ įtraukta funkcija „Optimizuotas akumuliatoriaus įkrovimas“ ir akumuliatoriaus įkrovimo lygių bei naudojimo istorija. Žr. temą „MacBook Pro“ akumuliatoriaus įkrovimas.
„Family Sharing“: patobulinta šeimos nustatymų naudotojo sąsaja suteikia daugiau aiškumo ir šeimos nustatymo galimybių. Dabar galite dar lengviau nustatyti šeimą, įtraukti narius ir tvarkyti šeimos informaciją. Daugiau informacijos apie „Family Sharing“ žr. temoje Prieiga prie „iCloud“ turinio naudojant „Mac“ ir „Apple“ paskyra „Mac“ įrenginyje.
„Home“: į programą „Home“ įtraukti keli patobulinimai, įskaitant vaizdinę būsenos sritį, apžvelgiančią priedus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį arba kurių būsenos pasikeitimai yra svarbūs, durų skambučiams bei vaizdo kameroms skirtas funkcijas „Face Recognition“ ir „Activity Zones“, taip pat – funkciją „Adaptive Lighting“, skirtą išmanioms šviestuvų lemputėms. Žr. temą Home.
„iPhone“ ir „iPad“ programos įrenginyje „MacBook Pro“ su „Apple M1“ lustu: dabar daugelis „iPhone“ ir „iPad“ programų gali veikti įrenginyje „MacBook Pro“ su „Apple M1“ lustu. Žr. temą App Store.
„Listen Now“: programų „Music“ ir „Podcasts“ kortelė „Listen Now“ perpranta jūsų pomėgius (mėgstamus atlikėjus, interviu, rinkinius, tinklalaides) ir teikia pasiūlymus pagal jūsų klausomą turinį. Į „Podcasts“ įtraukta labiau sutelkta sritis „Up Next“, kurią naudodami galite pereiti prie kitos serijos eilėje. Žr. temas Music ir Podcasts.
„Notes“: nauji teksto stiliai suteikia dar daugiau pastabų formatavimo parinkčių. Patobulintos „iPhone“ nuskaitymo galimybės leidžia užfiksuoti ryškesnius vaizdus ir automatiškai perkelti juos į „Mac“, kad galėtumėte iškart naudoti. Žr. temą Notes.
„Photos“: vaizdo įrašų ir nuotraukų redagavimo galimybės išplėstos įtraukus filtrų, specialiųjų efektų ir kt. Galite tiksliau retušuoti nuotraukas ir į nuotraukas bei vaizdo įrašus įtraukti titrų. „Memories“ patobulinimai apima didesnį filmams skirtų muzikos takelių skaičių ir vaizdo stabilizavimo funkciją. Žr. temą Photos.
„Reminders“: padalykite užduotis ir gaukite išmaniųjų pasiūlymų apie naujus priminimų naudojimo būdus. Priskirkite priminimus žmonėms, su kurias bendrinate sąrašus, ir jie gaus pranešimą. Taip pat galite pasirinkti, kad išmanieji pasiūlymai padėtų sukurti priminimą pagal panašius priminimus, kuriuos sukūrėte anksčiau. Kai susirašinėjate naudodami programą „Mail“, „Siri“ atpažįsta galimus priminimus ir teikia priminimų pasiūlymus. Tada naudokite naujus klaviatūros sparčiuosius klavišus, kad greitai rastumėte reikiamą priminimą. Žr. temą Reminders.
Programinės įrangos atnaujinimas: „macOS Big Sur“ programinės įrangos atnaujinimas pradedamas fone ir įvykdomas greičiau nei bet kada anksčiau, todėl „Mac“ atnaujinti ir apsaugoti dar lengviau.
„Spotlight“: dabar funkcija „Spotlight“ dar greitesnė. Dabar jums įvedant tekstą ji aiškiai rodo tinkamiausius paieškos rezultatus ir pasiūlymus, todėl aukštos kokybės pasiūlymus pasieksite dar greičiau. „Spotlight“ technologija taip pat naudojama „Find“ meniu tokiose programose kaip „Safari“, „Pages“, „Keynote“ ir kt. Žr. temą „Mac“ funkcija „Spotlight“.
„Voice Memos“: įtraukite aplankų ir į juos perkelkite balso pastabas. Lengvai įtraukite įrašus į mėgstamiausiųjų sąrašą, kad galėtumėte juos greitai pasiekti vėliau. Patobulinkite savo balso pastabas, vienu spustelėjimu automatiškai sumažindami foninį triukšmą. Žr. temą Voice Memos.