Svarīga informācija par jūsu Mac datora drošību
BRĪDINĀJUMS. Šo drošības norādījumu neievērošana var novest pie ugunsgrēka, elektrošoka vai citām traumām, kā arī jūsu MacBook Pro, kabeļu vai cita īpašuma bojājumiem. Izlasiet visu tālāk sniegto drošības informāciju, pirms sākat lietot MacBook Pro datoru.
Iebūvētais akumulators. Nemēģiniet pašrocīgi nomainīt vai noņemt akumulatoru — jūs varat sabojāt akumulatoru, kas savukārt var izraisīt pārkaršanu un radīt traumas. Iebūvēto akumulatoru var nomainīt Apple vai autorizēts pakalpojumu sniedzējs; akumulators ir jāpārstrādā vai jāizmet atsevišķi no saimniecības atkritumiem. Atbrīvojieties no akumulatoriem atbilstoši vietējai vides likumdošanai un vadlīnijām. Neatstājiet MacBook Pro datoru spēcīgu siltuma avotu tuvumā, piemēram, pie radiatoriem vai kamīniem, kur temperatūra var pārsniegt 100°C.
Informāciju par akumulatoru servisu un pārstrādi sk. Akumulatoru serviss un pārstrāde.
Apiešanās. Izturieties pret savu MacBook Pro datoru saudzīgi. Tas ir izgatavots no metāla, stikla un plastmasas, un tajā ir jutīgas elektroniskas komponentes. Novietojiet savu MacBook Pro datoru uz stabilas darba virsmas, kas atļauj pietiekamu gaisa plūsmu ap un zem datora. Jūsu MacBook Pro dators var tikt bojāts, ja to nomet, sadedzina, caurdur vai salauž, vai ja tas nonāk saskarē ar šķidrumiem, eļļām un losjoniem. Neizmantojiet bojātu MacBook Pro datoru, piemēram, ar saplaisājušu ekrānu, jo tā iespējams gūt traumas.
Izmantojiet savu USB-C — MagSafe 3 kabeli piesardzīgi. Tā iekšpusē ir jutīgas elektroniskās sastāvdaļas. Lādējiet savu ierīci uz stabilas darba virsmas, kas atļauj pietiekamu gaisa plūsmu ap un zem datora. Jūsu USB-C — MagSafe 3 kabelis var tikt bojāts, ja to nomet, sadedzina, caurdur vai salauž, vai ja tas nonāk saskarē ar šķidrumiem, eļļām un losjoniem. Neizmantojiet bojātu/saplaisājušu USB-C — MagSafe 3 kabeli.
Šķidruma iedarbība. Turiet MacBook Pro datoru un tā uzlādes kabeli drošā vietā no saskares ar šķidrumiem, piemēram, dzērieniem, eļļām, losjoniem, izlietnēm, vannām, duškabīnēm u.c. Aizsargājiet MacBook Pro datoru un uzlādes kabeli no slapjuma, mitruma vai nokrišņiem, piemēram, lietus, sniega un miglas.
MacBook Pro datora uzlāde. Uzlādējiet savu 14 vai 16 collu MacBook Pro datoru tikai ar komplektācijā iekļauto 67 W USB-C strāvas adapteri, 96 W USB-C strāvas adapteri vai 140 W USB-C strāvas adapteri un un USB-C — MagSafe 3 uzlādes kabeli, vai ar trešās puses strāvas adapteri un kabeli, kas ir savietojams ar USB-C PD un atbilst piemērojamām starptautiskajām un reģionālajām regulām un drošības standartiem. Uzlādējiet savu 13 collu MacBook Pro datoru tikai ar komplektācijā iekļauto 67 W USB-C uzlādes kabeli vai ar trešās puses strāvas adapteri un kabeli, kas ir savietojams ar USB-C PD un atbilst piemērojamām starptautiskajām un reģionālajām regulām un drošības standartiem.
Citi strāvas adapteri var neatbilst piemērojamiem drošības standartiem; lādēšana ar šādiem strāvas adapteriem var radīt nāves vai ievainojumu risku. Bojātu strāvas adapteru vai kabeļu izmantošana vai lādēšana mitrumā var izraisīt ugunsgrēku, elektrošoku, traumas vai bojājumus jūsu MacBook Pro datoram vai citam īpašumam. Kad izmantojat komplektācijā iekļauto strāvas adapteri, lai uzlādētu savu MacBook Pro datoru, pārliecinieties, ka uzlādes kabelis ir pilnībā ievietots strāvas adapterā, pirms ievietojat strāvas adaptera spraudni kontaktligzdā.
Ilgstoša karstuma iedarbība. MacBook Pro dators un tā strāvas adapteris normālas lietošanas laikā var kļūt ļoti silts. MacBook Pro dators un tā 67 W USB-C strāvas adapteris, 96 W USB-C strāvas adapteris vai 140 W USB-C strāvas adapteris atbilst obligātajām virsmas temperatūras robežām, kas noteiktas piemērojamos valsts noteikumos un starptautiskajos un reģionālajos drošības standartos. Tomēr pat šajās robežās ilgstošs kontakts ar siltām virsmām var radīt diskomfortu vai traumas.
Lai samazinātu pārkaršanas vai siltuma izraisītu traumu risku, vienmēr nodrošiniet pietiekamo ventilāciju ap MacBook Pro datoru un tā strāvas adapteri, kā arī apejieties ar tiem piesardzīgi. Izmantojiet veselo saprātu, lai izvairītos no situācijām, kad āda ilgstoši saskaras ar ierīci vai tās strāvas adapteri, kad tā darbojas vai ir pievienota strāvas avotam. Piemēram, neguliet ar ierīci vai strāvas adapteri, ja tas ir pievienots strāvas avotam. Nenovietojiet ierīci vai strāvas adapteri zem segas, spilvena vai sava ķermeņa, ja ierīce vai adapteris ir pievienoti strāvas avotam. Nekad nemēģiniet neko iebāzt ventilācijas atverēs; šāda rīcība var būt bīstama un izraisīt datora pārkaršanu. Strādājot ar savu MacBook Pro, nekad nenovietojiet neko pāri tastatūrai. Ja MacBook Pro dators jums klēpī kļūst nepatīkami silts, izņemiet to no klēpja un novietojiet uz stabilas, labi vēdināmas darba virsmas. Īpaša piesardzība jāievēro, ja jums ir fizisks stāvoklis, kas ietekmē ķermeņa spēju noteikt siltumu.
67 W USB-C strāvas adapteris, 96 W USB-C strāvas adapteris vai 140 W USB-C strāvas adapteris. Lai droši lietotu 67 W USB-C strāvas adapteri, 96 W USB-C strāvas adapteri vai 140 W USB-C strāvas adapteri un samazinātu ar karstumu saistītu traumu vai bojājumu iespējamību, veiciet vienu no tālāk norādītajām darbībām.
Pievienojiet 67 W USB-C strāvas adapteri, 96 W USB-C strāvas adapteri vai 140 W USB-C strāvas adapteri tieši strāvas kontaktligzdai.
Ja izmantojat strāvas adaptera pagarinājuma kabeli, novietojiet strāvas adapteri uz virsmas, galda vai grīdas labi ventilētā vietā,
Neizmantojiet savu MacBook Pro datoru vai tā strāvas adapteri mitrās vietās, piemēram, blakus izlietnei, vannai vai dušas kabīnei, un nepievienojiet vai neatvienojiet strāvas adapteri ar mitrām rokām. Atvienojiet no kontaktligzdas strāvas adapteri un atvienojiet visus kabeļus, ja rodas kāds no tālāk aprakstītajiem apstākļiem.
USB-C kabelis vai strāvas vads ir nolietojies vai bojāts.
67 W USB-C strāvas adaptera, 96 W USB-C strāvas adaptera vai 140 W USB-C strāvas adaptera kontaktdakša, spraudņi vai adaptera korpuss ir bojāts.
MacBook Pro dators vai 67 W USB-C strāvas adapteris, 96 W USB-C strāvas adapteris vai 140 W USB-C strāvas adapteris ir bijis nomests.
MacBook Pro dators vai 67 W USB-C strāvas adapteris, 96 W USB-C strāvas adapteris vai 140 W USB-C strāvas adapteris ir bijis pakļauts lietus, šķidruma vai pārmērīga mitruma iedarbībai.
Jums šķiet, ka MacBook Pro datoram vai 67 W USB-C strāvas adapterim, 96 W USB-C strāvas adapterim strāvas adapterim vai 140 W USB-C strāvas adapterim ir nepieciešama apkope vai remonts.
Jūs vēlaties notīrīt MacBook Pro datoru vai 67 W USB-C strāvas adapteri, 96 W USB-C strāvas adapteri vai 140 W USB-C strāvas adapteri (rīkojieties tikai atbilstoši ieteicamajai procedūrai, kas aprakstīta sadaļā Svarīga informācija par apiešanos ar Mac datoru).
MagSafe 3 strāvas portā ir magnēts, kas var izdzēst kredītkartes, iPod ierīces vai citas ierīces datus. Lai saglabātu savus datus, nenovietojiet šos vai citus magnētiski jutīgus materiālus vai ierīces vienas collas (25 mm) attālumā no šī porta.
Ja strāvas pieslēgvietā iekļūst netīrumi, uzmanīgi tos izņemiet ar sausu kokvilnas nūjiņu.
67 W USB-C strāvas adaptera specifikācija.
Frekvence: 50-60 Hz, viena fāze
Līnijas spriegums: 100–240 V
(USB-PD) izvades spriegums: 20,3 V līdzstr./3,3A vai 15 V līdzstr./3 A, vai 9 V līdzstr./3 A, vai 5,2 V līdzstr./3 A
96 W USB-C strāvas adaptera specifikācija.
Frekvence: 50-60 Hz, viena fāze
Līnijas spriegums: 100–240 V
(USB-PD) izvades spriegums: 20,5 V līdzstr./4,7 A vai 15 V līdzstr./3 A, vai 9 V līdzstr./3 A, vai 5,2 V līdzstr./3 A
140 W USB-C strāvas adaptera specifikācija.
Frekvence: 50-60 Hz, viena fāze
Līnijas spriegums: 100–240 V
(USB-PD) izvades spriegums: 28 V līdzstr./5A vai 20,5 V līdzstr./5A, vai 15 V līdzstr./5A, vai 9 V līdzstr./3 A, vai 5,2 V līdzstr./3 A
Dzirdes zudums. Klausoties skaņas lielā skaļumā, varat sabojāt savu dzirdi. Fona troksnis, kā arī ilgstoša dzirdes pakļaušana augstam skaļuma līmenim var radīt iespaidu, ka skaņas ir klusākas nekā patiesībā. Izmantojiet tikai ar savu MacBook Pro datoru saderīgas austiņas. Ieslēdziet audio un pārbaudiet skaļumu, pirms kaut ko liekat sev ausī. Sk. Skaņa un dzirde.
BRĪDINĀJUMS. Lai nepieļautu dzirdes pasliktināšanos, neklausieties saturu ilglaicīgi lielā skaļumā.
Remonts. Jūsu MacBook Pro datoram nav nevienas lietotāja apkalpojamas daļas. Neatveriet vai neizjauciet MacBook Pro datoru, un nemēģiniet to salabot vai nomainīt tā komponentus. MacBook Pro datora izjaukšana var to sabojāt vai radīt jums traumas. Ja mēģināsit atvērt savu MacBook Pro datoru, jūs varat to sabojāt, un šādi bojājumi nav iekļauti jūsu MacBook Pro garantijā.
Ja jūsu MacBook Pro datoram ir nepieciešama apkope, tas ir bojāts, darbojas kļūdaini vai ir ticis pakļauts mitruma iedarbībai, sazinieties ar kompāniju Apple vai tās pilnvarotu remonta centru, piemēram, Apple autorizēto pakalpojumu sniedzēju. Informāciju par apkopes saņemšanu atradīsit Mac Service and Repair.
Navigācija. Kartes, norādes un atrašanās vietai piesaistītās lietotnes ir atkarīgas no datu pakalpojumiem. Šie datu pakalpojumi var tikt mainīti, un tie var nebūt visur pieejami, kā rezultātā ar karti, norādēm un atrašanās vietu saistītā informācija var būt nepieejama, neprecīza vai nepilnīga. Salīdziniet sniegto uz atrašanās vietu balstīto informāciju ar apkārtni un sekojiet ceļazīmēm, lai novērstu jebkādas neatbilstības. Nelietojiet šos pakalpojumus, kad veicat darbības, kurām nepieciešama nedalīta uzmanība. Vienmēr sekojiet ceļazīmēm un ievērojiet piemērojamos likumus un noteikumus vietās, kur lietojat navigāciju, un vienmēr izmantojiet veselo saprātu.
Radiofrekvenču iedarbība. MacBook Pro dators izmanto radio signālus, lai izveidotu savienojumu ar bezvadu tīkliem. Informāciju par radiofrekvenču (RF) enerģiju, ko rada radiosignāli, un darbībām, kuras varat veikt, lai samazinātu iedarbību, sk. RF Exposure.
Medicīnisko ierīču darbības traucējumi. MacBook Pro datorā ir magnēti, kā arī komponenti un radio raidītāji, kas izstaro elektromagnētiskos laukus. Šie magnēti un elektromagnētiskie lauki var mijiedarboties ar medicīniskām ierīcēm. Konkrētu informāciju par jūsu izmantoto medicīnisko ierīci lūdziet savam ārstam un medicīniskās ierīces ražotājam, kā arī noskaidrojiet, vai nepieciešams ieturēt drošu attālumu starp jūsu medicīnisko ierīci un MacBook Pro datoru. Lai novērstu iespējamos traucējumus, ražotāji bieži sniedz ieteikumus par to ierīču drošu lietošanu blakus bezvadu vai magnētiskajiem izstrādājumiem. Ja jums ir aizdomas, ka MacBook Pro dators ietekmē jūsu medicīniskās ierīces darbību, pārstājiet izmantot savu MacBook Pro. Medicīnas ierīcēs, piemēram, implantētos elektrokardiostimulatoros un defibrilatoros, var būt sensori, kas ciešā kontaktā reaģē uz magnētiem un radio raidītājiem. Lai izvairītos no iespējamas mijiedarbības ar šīm ierīcēm, turiet MacBook Pro datoru drošā attālumā no ierīces (vairāk nekā 15 cm), bet konsultējieties ar savu ārstu un ierīces ražotāju, lai saņemtu īpašas vadlīnijas.
Īpaši medicīniski stāvokļi. Ja jums ir īpašs medicīnisks stāvoklis, ko, jūsuprāt, varētu ietekmēt MacBook Pro lietošana (piem., lēkmes, aptumšojumi, astenopija vai galvassāpes), pirms MacBook Pro datora lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.
Atkārtojošas kustības. Ja ar MacBook Pro datoru veicat bieži atkārtojošas kustības, piemēram, ievadot tekstu vai spēlējot spēles, varat izjust diskomfortu rokās, plaukstās, plaukstu locītavās, plecos, kaklā vai citās ķermeņa daļās. Ja izjūtat diskomfortu, pārtrauciet MacBook Pro datora lietošanu un lūdziet padomu ārstam.
Aizrīšanās risks. Daži MacBook Pro papildaprīkojuma elementi var radīt aizrīšanās risku maziem bērniem. Neturiet šos papildaprīkojuma elementus maziem bērniem pieejamā vietā.
Darbības ar augstu riska pakāpi. MacBook Pro dators nav paredzēts darbībām, kur ierīces kļūme var izraisīt nāvi, traumu vai būtisku apkārtējās vides kaitējumu.
Sprādzienbīstamas vides un citi atmosfēriskie apstākļi. MacBook Pro datora lietošana jebkurā vietā, kur ir sprādzienbīstama atmosfēra, var būt bīstama, īpaši vietās, kur gaiss satur uzliesmojošas ķimikālijas, tvaikus vai mazas vielu daļiņas, piemēram, graudus, putekļus vai metāla pulveri. Pakļaujot MacBook Pro datoru videi, kurā ir augsta rūpniecisko ķimikāliju koncentrācija, tostarp vietām, kur izgaro tādas sašķidrinātas gāzes kā hēlijs, var sabojāt MacBook Pro datoru vai traucēt tā darbību. Ievērojiet visas zīmes un norādījumus.