Glosārija meklēšanas rezultāti vaicājumam "K" (12)
Glosārija terminu saraksts:
Ievedmuitu maksā, kad produktus ieved ES muitas teritorijā, savukārt PVN maksā tajā valstī, kurā produktu pārdod. Tādējādi, ja produkti vispirms nonāk Nīderlandē pirms galamērķa sasniegšanas Francijā, ievedmuitas nodokļi tiks maksāti Nīderlandē, bet PVN būs jāmaksā Francijā.
Politiskā organizācija, Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas apakšgrupa, kas kalpo par pamatu dialogam par ekonomikas jautājumiem ar Eiropas Savienību. Tas dibināts 1992. gadā. Tās sastāvā ir 15 Karību jūras reģiona Kopienas valstis, kā arī Dominikānas Republika. Visas CARIFORUM iesaistītās valstis, izņemot Kubu, ir parakstījušas attiecīgi ĀKK un ES partnerattiecību nolīgumu vai “Kotonū nolīgumu” un EPN.
Dalībvalstis ir: Antigva un Barbuda, Bahamu salas, Barbadosa, Beliza, Kuba, Dominika, Dominikānas Republika, Grenāda, Gajāna, Haiti, Jamaika, Sentkitsa un Nevisa, Sentlūsija, Sentvinsenta un Grenadīnas, Surinama un Trinidāda un Tobāgo.
Saistītais saturs:
Tirgoto preču saraksts, kura pamatā ir harmonizētā sistēma, kas ļauj piemērot kopējo muitas tarifu un citas ES politikas jomas, kā arī apkopot ārējās tirdzniecības statistiku.
Saistītais saturs:
Kompensācijas maksājumi, ko dēvē arī par antisubsidēšanas maksājumiem, ir ievedmuitas nodokļi, kurus piemēro saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) noteikumiem un kuru mērķis ir neitralizēt subsīdiju negatīvo ietekmi. Tos piemēro pēc tam, kad izmeklēšanā konstatēts, ka kāda ārvalstu valsts subsidē savu eksportu, nodarot kaitējumu vietējiem ražotājiem importētājā valstī.
Saistītais saturs:
Dokuments, kas atspoguļo pārvadājuma līgumu starp nosūtītāju un pārvadātāju. Tas ir arī pierādījums par preču īpašumtiesībām.
Starptautisks nolīgums starp valdībām, kura mērķis ir nodrošināt, lai starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas dzīvnieku un augu īpatņiem neapdraudētu to izdzīvošanu.
Norāda visus ES noteikumus, ar kuriem nosaka ievedmuitas un izvedmuitas nodokļus un atbrīvojumus konkrētām precēm, tostarp lauksaimniecības, antidempinga un preferenciālos nodokļus, tarifu kvotas un tarifu atcelšanu.
Muitas procedūra, kas ļauj pārvietot preces no viena punkta ES uz citu.
Līgums starp Eiropas Savienību un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupu (ĀKK valstis). Nolīgums tika parakstīts 2000. gada jūnijā, un tas veido pamatu sadarbībai starp ĀKK valstīm un ES. Kotonū nolīguma pamatprincipi ietver partneru līdztiesību, pasaules mēroga līdzdalību (valstis un nevalstiski dalībnieki), dialogu un reģionalizāciju.
Preču pārvadājumi, ko veic pārvadātājs saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar nosūtītāju.