Glosārija meklēšanas rezultāti vaicājumam "S" (11)
Glosārija terminu saraksts:
Rakstisku informāciju, ko izdevušas ES valstu muitas iestādes, par to, kā preces klasificē kombinētajā nomenklatūrā vai uz to balstītā nomenklatūrā, piemēram, TARIC. Tāpēc SIT identificē eksportēto preču pareizo tarifa klasifikāciju.
Saistītais saturs:
Normas, pasākumi un noteikumi, kas paredzēti, lai aizsargātu cilvēku, dzīvnieku un augu dzīvību un veselību no riskiem, ko rada piedevas, piesārņotāji, toksīni vai slimības izraisoši organismi. Tās nodrošina, ka pārtika ir nekaitīga patēriņam.
Apstrādes vai pārstrādes darbības, kas jāveic nenoteiktas izcelsmes izejvielām, lai izgatavotais izstrādājums iegūtu noteiktas izcelsmes statusu.
Visaptverošs regulējums muitas noteikumiem un procedūrām ES muitā, lai izveidotu elektronisku un pilnībā automatizētu muitas savienību. SMK stājās spēkā 2016. gada 1. maijā, taču joprojām ir spēkā daži pārejas pasākumi, jo īpaši tāpēc, ka vēl nav ieviestas visas elektroniskās sistēmas formalitāšu kārtošanai.
Preču eksportēšanas metode, ja pārdevējs ir izpildījis savas piegādes saistības, tiklīdz preces, kas nav muitotas ievešanai, ir darītas pieejamas pircējam uz kuģa norādītajā galamērķa ostā.
Starptautisks nolīgums, ar ko nosaka starptautiskus standartus augu veselības pasākumiem. Šos standartus, direktīvas un ieteikumus par globālām atsaucēm atzīst Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO), jo īpaši Līgums par sanitārajiem un fitosanitārajiem pasākumiem (SPS).
Starptautiskā Jaunu augu šķirņu aizsardzības savienība – Starpvaldību organizācija ar galveno mītni Ženēvā (Šveice), kas izveidota ar Starptautisko konvenciju par jaunu augu šķirņu aizsardzību. Tās mērķis ir nodrošināt un veicināt efektīvu augu šķirņu aizsardzības sistēmu, lai veicinātu jaunu augu šķirņu attīstību sabiedrības labā.
Sākotnējais nosaukums Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijai, kas atbild par starptautiskajiem standartiem attiecībā uz dzīvnieku veselību.
Subsahāras Āfrika ģeogrāfiski ir Āfrikas kontinenta teritorija, kas atrodas uz dienvidiem no Sahāras. ANO Attīstības programmā 46 no 54 Āfrikas valstīm ir minētas kā “subsahāras”, izņemot Alžīriju, Džibutiju, Ēģipti, Lībiju, Maroku, Somāliju, Sudānu un Tunisiju.
Subsīdijas piešķir tad, ja valdība sniedz negodīgu finansiālu palīdzību saviem uzņēmumiem, lai ražotu vai eksportētu preces par mākslīgi zemām cenām. Subsīdijām jābūt konkrētām, t. i., jāpiešķir konkrētam uzņēmumam, uzņēmumu grupai, nozarei vai reģionam.